Український альманах фейкових обкладинок. Частина 3

Фактчек Редакція - 28 Лютого 2024 | 15:29

Останнім часом ми зіткнулися з великою кількістю фейкових обкладинок іноземних видань, що нібито висвітлюють різні події навколо України, тому вирішили сформувати третю частину альманаху російських фейкових обкладинок.

Шукайте другу частину «творчості» фейкоробів за посиланням.

Фейкова обкладинка:«На що він здатний, аби привернути увагу?»: турецький журнал Le Man про Зеленського

Пропагандистські Telegram-канали, як-от: «VOBLYA», «Петя Первый», «Урал VZ Дейли», «ПолитНавигатор» та «Украина.ру», поширюють нібито нову обкладинку турецького журналу Le Man. На ній зображена карикатура невдоволеного Зеленського, що стоїть позаду журналістів, які не звертають на нього жодної уваги, адже зосереджені на ізраїльсько-палестинському конфлікті. 

«На що він здатний, аби привернути увагу?», – йдеться на першій шпальті.

Фейкова обкладинка: «Цього разу цукерок на всіх не вистачить»: обкладинка німецького журналу «Titanic» висміює Зеленського

18 жовтня 2023 пропагандистський Telegram-канал «Шкварка News» опублікував обкладинку нібито німецького журналу «Titanic», де зображені діти, більшість з яких — у масках з обличчям президента України Володимира Зеленського та з порожніми «кошиками». Ласощі ж отримала лише дитина, що має єврейський костюм.

«Цього разу цукерок на всіх не вистачить», – йдеться на обкладинці.

Фейкова обкладинка: «Короста – новий олімпійський вид спорту 2024?»: німецький журнал Eulenspiegel висміює майбутні Олімпійські ігри в Парижі

Telegram-канал «Харьковчаночка» опублікував допис про те, що нібито німецький журнал Eulenspiegel присвятив свою нову обкладинку літнім Олімпійським іграм 2024 в Парижі. На обкладинці на передньому плані стоїть чоловік, схожий на президента міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, що потерпає від корости. На задньому плані чешуться спортсмени, ймовірно через ту ж саму хворобу.

«Короста – новий олімпійський вид спорту 2024?», – запитують на обкладинці. 

Фейкова обкладинка: Нова обкладинка турецького видання LeMan присвячена двом лідерам країн Сі Цзіньпін та Байдену

Проросійські Telegram-канали «Кали югаToday» (архів), «Шкварка 2.0» (архів) та «Оптимистка в штатском » (архів) поширили нібито нову обкладинку турецького сатиричного журналу LeMan, на якій карикатурно зображений лідер Китаю Сі Цзіньпін, що сидить біля річки, а повз нього пропливає мертве тіло президента США Джо Байдена.

«Якщо ви просидите біля річки досить довго, то побачите, труп вашого ворога, який пливе повз», – йдеться в заголовку.

Фейкова обкладинка: «Мачо не зупинити»: Обкладинка іспанського El Jueves з Путіним, Зеленським та лідерами НАТО

11 грудня проросійський Telegram-канал «Тактический галстук» (архів) поширив нібито нову обкладинку іспанського сатиричного видання El Jueves, з карикатурним зображенням президента Росії Володимира Путіна на екрані та наляканих лідерів НАТО і Президента України Володимира Зеленського, що «обмочилися».

«Мачо не зупинити», – йдеться в заголовку.

Фейкова обкладинка: Святкуємо Різдво разом з Україною»: обкладинка німецького журналу «Titanic» з відірваними ногами українських військових

20 грудня пропагандистські Telegram-канали, зокрема «Александр Семченко» (архів), «VZВОД» (архів), «Шкварка News», «На самом деле в Днепре» (архів) та інші поширили новину з зображенням нібито різдвяної обкладинки німецького журналу «Titanic» з назвою «Святкуємо Різдво разом з Україною».

На зображенні прикрашена до свята кімната, де над каміном замість чобітків для подарунків  «відірвані» ноги з українськими прапорцями на взутті.

Фейкова обкладинка: «Битва за Європу»: на обкладинці іноземного видання «Rodip Reb» порівняли українців зі щурами

5 січня 2024 пропагандистський Telegram-канал «Олеся Лосева» опублікував обкладинку від нібито видання «Rodip Reb», де зображено з одного боку українців, а з іншого — щурів. Про зміст зображеного йдеться в заголовку до примірника: «Щури та біженці: ситуація в Європі стає дедалі напруженою».

Фейкова обкладинка: «До останнього»: німецький сатиричний журнал «Titanic» випустив обкладинку про українських військових

12 січня 2023 пропагандистський Telegram-канал «Олеся Лосева» опублікував обкладинку нібито від німецького сатиричного журналу «Titanic», де зображені українські військові в магазині автомата замість куль. Сама обкладинка містить заголовок німецькою мовою: «До останнього».

«Дуже точна ілюстрація того, що відбувається з українцями на фронті — тривалість їхнього життя, зазвичай дорівнює тривалості життя кулі в магазині», — коментують зображене на обкладинці пропагандисти.

Фейкова обкладинка: «Генерал кратер»: обкладинка Charlie Hebdo присвячена Сирському

15 лютого Telegram-канал «BelVestnik» (архів) поширив інформацію про те, що французьке щотижневе сатиричне видання Charlie Hebdo нібито випустило нову обкладинку з карикатурою на Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.На карикатурі нібито зображений Сирський серед загиблих українських військових, які нібито загинули поблизу міста Селидове Донецької області.

«Напис на обкладинці — «Генерал кратер», на честь 1500 вбитих … під Селидовим», — йдеться у дописі пропагандистів.

Фейкова обкладинка: Невдаха вийшов на пенсію»: лютнева обкладинка журналу «Titanic» присвячена Залужному

14 лютого проросійські Telegram-канали, зокрема «Олеся Лосева» (архів), «SPRÁVY Z FRONTU»(архів),  «Шкварка News», «Pravda víťazí»(архів)  та інші поширили нібито обкладинку німецького журналу «Titanic» за лютий 2024 року з заголовком «Невдаха вийшов на пенсію». На ній нібито колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, зображений «м’ясником у відставці».

«Цілий мінікомікс про Залужного, який спить на трупах українців, бігає по трупам українців, миється за допомогою відірваної руки українця і платить у магазині грошима мерців»  стверджується у дописі.

Фейкова обкладинка: «Він лише розповів правду»: обкладинка іспанського журналу El Jueves присвячена інтерв’ю Такера Карлсона з Путіним

13 лютого 2024 пропагандистський Telegram-канал «Олеся Лосева» повідомив, що іспанський сатиричний журнал El Jueves випустив обкладинку, де зображено як Західні політики разом з Президентом України Володимиром Зеленським «обмочилися від страху» через перегляд інтерв’ю американського тележурналіста Такера Карлсона з російським президентом Володимиром Путіним. 

«Він лише розповів правду», — йдеться в заголовку.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.