Фейк. «Святкуємо Різдво разом з Україною»: обкладинка німецького журналу «Titanic» з відірваними ногами українських військових

Анна Орманжи - 03 Січня 2024 | 13:00

Російська пропаганда вкотре використовує знакові події, як-то Різдвяні свята, в якості ґрунту для створення та поширення чергових дезінформацій. Так, у грудні в проросійських Telegram-каналах з’явилася новина з зображенням нібито нової обкладинки німецького журналу «Titanic», де зображений камін, прикрашений до новорічних свят, а над каміном замість чобітків для подарунків, розвішані частини ніг українських військових. Аналіз обкладинки — читайте у нашому розборі.

Що сталося?

20 грудня пропагандистські Telegram-канали, зокрема «Александр Семченко» (архів), «VZВОД» (архів), «Шкварка News», «На самом деле в Днепре» (архів) та інші поширили новину з зображенням нібито різдвяної обкладинки німецького журналу «Titanic» з назвою «Святкуємо Різдво разом з Україною».

На зображенні прикрашена до свята кімната, де над каміном замість чобітків для подарунків «відірвані» ноги з українськими прапорцями на взутті.

«На перший погляд мила різдвяна атмосфера, але… над каміном замість шкарпеток для подарунків відірвані ноги терористів ЗСУ (спеціально прапорець домальовували, щоби не переплутали). Чим довше дивишся, тим страшнішою ця обкладинка стає. Такий вигляд має різдвяний випуск журналу «Titanic»: «Святкуємо Різдво разом з Україною» стверджують у дописі автори публікацій.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Німецький журнал «Titanic» розміщує зображення примірників журналу на офіційному сайті та своїх сторінках в соціальних мережах Х (колишній Twitter), Facebook та Instagram.

Ми почали з перевірки публікацій на сайті та сторінках в соціальних мережах видання та з’ясували, що обкладинки з таким зображенням немає на жодному з офіційних ресурсів «Titanic».

Наступним кроком, ми провели аналіз обкладинки з пропагандистських дописів. Так, на ній відсутній номер примірника, проте містяться позначки:

  • місяць випуску грудень 2023 року;
  • «Weihnachtsausgabe» (Різдвяне видання).

Оригінальний журнал «Titanic» виходить один раз на місяць і обов’язково має номер, відповідний числовому значенню місяця з початку року в форматі «Nr. » + число місяця. 

Підбірка з обкладинок всіх примірників за цей рік опублікована на сторінках журналу в соцмережах.

Тож, примірника так званого різдвяного випуску журналу «Titanic» за 2023 рік не існує, а останній випуск за грудень 2023 року має номер 12 та геть інше зображення на обкладинці.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.