Журналістика нової хвилі в Харківському регіоні через якісне інформування та залучення громадян до контролю влади і соціальних змін
Давай знайомитись

Маніфест

Ми — незалежна медіаплатформа з Харкова.
До повномасштабної війни, розв’язаної Росією проти України, нашим завданням було розвиток креативної екосистеми другого найбільшого міста країни. Але часи змінилися, ми також.

Сьогодні ми — велике регіональне медіа про Харківщину
Скільки воєнних злочинів скоєно РФ в регіоні? Як відновлюються та тримаються громади? Як ‍живуть і працюють у Харкові підприємці, художники, освітяни, айтівці та молоді активісти? Ці та інші питання ми досліджуємо у матеріалах, збираючи інформацію з перших вуст.

Опора на права людини — шлях до соціальних змін.
Одне з таких прав ми забезпечуємо щодня — право на перевірену інформацію. У перші дні повномасштабного вторгнення ми створили фактчек-бот «ПЕРЕВІРКА», за допомогою якого люди можуть верифікувати будь-яку новину.

Наша команда є членом міжнародної мережі фактчекерів IFCN та слідує їхнім стандартам у політиці перевірки інформації.

Ґвара Медіа спеціалізується на конвергентній журналістиці. Щоб залучати аудиторію, ми створюємо найрізноманітніші форми цифрового контенту, такі як інноваційні боти, короткометражні документальні фільми, інтерактивні тести, фото- та відеоісторії.

Практично ми реалізуємо наш маніфест через продукти: 1) онлайн-видання Ґвара 2) креативну студію 3) команду аналітиків боту «ПЕРЕВІРКА» 4) документальні стрічки 5) спільноту читачів та кав’ярню «КАВА МЕДІА».

Наші репортажі та дослідження фіксують реальність, локальні новини задають фокус на розвиток, а матеріали сприяють відновленню справедливості.

Соціальні зміни для нас — це мислити про майбутнє, адже після перемоги всім нам треба відбудовувати Україну. Нам не байдуже, яким буде новий Харків. Ми не байдужі до руйнацій пам’яток культури і маємо подбати про те, аби вся наша спадщина була відновлена і врятована.

“Ґвара медіа” спеціалізується на конвергентній журналістиці. Щоб залучати аудиторію, ми створюємо найрізноманітніші форми цифрового контенту, такі як AR-маски, короткометражні документальні фільми, інтерактивні тести, фото- та відеоісторії.

Практично ми реалізуємо наш маніфест через наші продукти 1) онлайн видання Gwara Media 2) креативну студію3) команду аналітиків ПЕРЕВІРКА 4) документалістику та репортажі 5) спільноту наших читачів та кав’ярню КАВА МЕДІА.

Наші репортажі та дослідження фіксують реальність, локальні новини задають фокус на розвиток, матеріали сприяють відновленню справедливості.

Наші продукти

Онлайн-видання

Українська та англійська редакція онлайн-видання Ґвара.

Детальніше

Розслідування

«ПЕРЕВІРКА» — бот, який виявляє фейкові новини.Ми зрозуміли, що маємо знайти спосіб, як системно боротися з пропагандою.

Детальніше

Студія

Творча студія, орієнтована на виготовлення документального відео, дизайну та різних форм креативного контенту.

Детальніше

Англійська версія

Україна і Харків потребують уваги закордонних партнерів. Над цим працює наша міжнародна команда.

Детальніше

Документалістика

Документальний фільм був знятий в березні 2022 року у Харкові разом з S9 Film Studio + Al Jazeera English

Документальний фільм про місто Харків

Дивіться один з перших фільмів про повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Місто з населенням у майже 1,5 мільйона людей зменшилось до мільйона. Його вулиці були зруйновані та засипані завалами, після обстрілів залишаються десятки поранених.

Проте, незважаючи на масштабну руйнацію, Харків та його люди налаштовані жити і перемагати на своїй рідній землі.

Документальний фільм про воєнні злочини в Україні

З початку повномасштабного вторгнення РФ місто Харків постійно зазнає атак російських військ. Навіть на 7-й місяць війни обстріли тривають щодня: в місті зруйновано десятки житлових кварталів та вбито безліч цивільних громадян.

За даними поліції Харківської області, 1122 людини загинули на Харківщині внаслідок російської агресії станом на 30 серпня 2022, і ця цифра продовжує рости. Обстріли тривають. Те, що відбувається на окупованих територіях, — окреме велике питання.

Долучайся до спільноти

Залученість у Спільноту допомагає тобі реалізувати активну громадську позицію. Які проблеми у місті мають бути терміново вирішені? Що непокоїть або надихає харків’ян? Які питання потребують розголосу? Поділися з нами.

Твоя фінансова підтримка також важлива для нас. Донати та підписки дозволяють робити більше якісних репортажів, зйомок, документальних проєктів про Харківщину.

Приєднатись

Команда

Даша Котєльнікова
цифрова редакторка
Денис Глушко
новинний редактор
Сергій Прокопенко
головний редактор
Даша Лобанок
репортерка
Олексій Єрошенко
мультимедійний журналіст
Ярослав Устіч
маркетолог
Максим Гармаш
дизайнер
Сергій Беззубенко
операційний менеджер
Юліана Топольник
фактчек редакторка
Алєся Ященко
медіааналітикиня
Наталя Старченко
менеджерка спільноти
Вікторія Маньковська
журналістка та редакторка текстів
Поліна Куліш 
репортерка новин
Денис Клименко
мультимедійний журналіст
Іван Самойлов
фотожурналіст

Партнери

Контакти

Загальні питання

+38 093 177 66 99
[email protected]

Редакція

[email protected]

Репортер-бот:
@gwara_reporter_bot

Комерція

[email protected]
+380 50 051 08 54