Редакційна політика Ґвара Медіа
1. Наша місія
Як локальне медіа з Харкова, ми фокусуємось на соціальних змінах та можливих рішеннях. Ми хочемо бачити Харків та Україну сильними, сучасними і демократичними, тож наші журналістські роботи — це внесок у розвиток громадянського суспільства.
2. Корисна дія
Кожен матеріал Ґвара Медіа допомагає читачеві дізнатися щось нове та корисне: від техніки безпеки у роботі з генератором під час блекауту — до способів розпізнавання фейку.
Ми орієнтуємось на такі контентні напрямки:
- Історії людей та спільнот. Розповідаємо про місцеві ком’юніті з увагою до деталей.
- Фактчекінг. Ми випускаємо розслідування на базі новин, що надходять нам у фактчек-бот ПЕРЕВІРКА, послуговуючись принципом доказовості та використовуючи OSINT.
- Новини. Шукаємо формулу максимальної користі для харків’ян та тих, хто цікавиться регіоном.
- Документалістика. Шукаємо непокриті зони та великі історії, що не старіють з часом.
3. Правда, користь, повага
У Ґвара Медіа не можна писати про те, у чому автор матеріалу не розібрався, або ж про те, що він не підкріпив власним досвідом.
Наприклад: якщо автор пише про проблему руйнування будівлі музею, він не може не відвідати музей та не побачити предмет матеріалу на власні очі.
3.1 Правда. Ми надаємо читачеві лише перевірені факти, наш контент є первинним, ми не повторюємо чужих думок і робимо власні висновки.
3.2 Користь. Все, що робить Ґвара Медіа, має бути корисно читачеві. Будь-який матеріал, що публікується у виданні, має бути корисним, нести суттєве інформаційне навантаження та розповідати щось нове. “Вода” у матеріалах лише для того, щоб набрати кількість знаків, заборонена. Створюючи кожне речення і матеріал, ми ставимо собі питання: “Яку користь цей контент принесе читачеві?”. У разі, якщо відповіді немає, немає й історії.
3.3 Повага. Ми пишемо для тих, хто рівний нам. Ми не вважаємо читача недостатньо розумним, не розмовляємо з аудиторією зверхньо, позиціонуючи себе істиною в останній інстанції. Свою повагу ми висловлюємо стриманим гумором, інтелектуальним контентом, доречними поясненнями незнайомих термінів та дотриманням етики спілкування.
4. Статті не знімаються
Жоден наш матеріал не знімається після публікації. Це означає, що ми несемо повну відповідальність за текст або візуальний матеріал, який розмістили на порталі Ґвара Медіа.
У разі претензій до змісту матеріалу із боку представників владних структур, фізичних або юридичних осіб, редакція Ґвара Медіа лише вносить правки у матеріал, або ж при законній, підкріплений юридично вимозі видалити матеріал, на місці, де він був розміщений, з’являється чесне та відверте пояснення, чому ми змушені були зняти публікацію.
4.1. Як саме ми повідомляємо про це читача? У кінці матеріалу або ж безпосередньо в абзаці, де необхідні виправлення, ми ставимо позначку UPD та зазначаємо час і дату внесення правки. Далі ви бачите пояснення, що замінили і чому.
5. Реклама
Ми не публікуємо надіслані прес-релізи. Замість цього ми обговорюємо партнерські умови розміщення (ставимо банер, підтримуємо, бо це партнери, підтримуємо в соцмережах) або створюємо свою історію. Більше про можливості співпраці з дізнавайся у медіакіті.
Матеріали, які були створені за фінансової підтримки замовника та містять ознаки прямої реклами маркуються як “промо”, “реклама”.
Матеріали, створені за підходу нативної реклами або етичного спонсорства, маркуються як “партнерський”. Також маркуються таким тегом матеріали, створені внаслідок інформаційного партерства з редакцією.
6. Пряма мова
У новому розділі «Пряма мова» учасники соціальних, культурних проєктів та неприбуткових ініціатив можуть опублікувати розповідь про свою діяльність, подавши заявку нам в редакцію.
Це щось схоже на колонку, але її пишуть самі автори ініціативи, а наша редакція в цьому допомагає: робить фактчек, задає додаткові питання, щоб розкрити проєкт і зацікавити ним читачів. В кінці кожної прямої мови ми додаємо примітку про те, що це не редакційний матеріал і відповідальність за його зміст несе автор. Розмістити свій унікальний матеріал у нас на сайті можна безкоштовно для неприбуткових ініціатив – це наш внесок у розвиток соціальних проєктів. Аби зробити це, напишіть на [email protected]
Комерційні проєкти та бренди можуть співпрацювати з нами на правах реклами.
Редакція може відмовити у доступі або безоплатному доступі до “Прямої мови” без пояснення причин. Всі опубліковані матеріали зберігаються назавжди.
7. Колонки
Авторські колонки – це інструмент для міських діячів, активістів, лідерів думок та людей з позицією. За допомогою нього можна поділитись своєю думкою з читачами. Редакція може самостійно запросити написати колонку, також це можуть зробити члени спільноти. Запропонувати тему для рубрики можна, написавши на пошту [email protected].
В колонці дозволяється: ділитись особистим досвідом, здобутками, ідеями. Не дозволяється: робити пряму рекламу брендів та компаній.
Редакція може відмовити у доступі до Колонок без пояснення причин. Всі опубліковані матеріали зберігаються назавжди.
8. Фактчекінг
Фактчекінг у Ґвара Медіа є елементом поваги до читача та способом убезпечити видання від звинувачень у неправдивості. Ми слідкуємо за тим, щоб у кожного твердження автора, або ж твердження нашого спікера, була чітка та зрозуміла доказова база.
Дивись нашу методологію та дізнавайся, як працюють фактчекери.
9. Законність
Ґвара Медіа є інформаційним агентством, що зареєстровано у відповідному до закону порядку і здійснює інформаційну діяльність, з метою надання інформаційних послуг шляхом збирання, обробки, творення, зберігання, підготовки інформації до поширення, випуск та розповсюдження інформаційної продукції, розповсюдження інформаційних повідомлень, довідкової інформації, комерційних пропозицій та оголошень, а також отримання прибутку від продажу авторської інформації та розміщення реклами.
ГО Ґвара Медіа є власником та адміністратором порталу GWARA MEDIA та його фактчек-відділу.
Маючи чітку мету і цілі своєї діяльності, наша організація не може обходити стороною закон і правове поле як нашої країни, так і міжнародного права в цілому. Вся діяльність нашої компанії, в першу чергу, базується на Основному Законі – Конституції України, на основі міжнародних нормативно-правових актів, а також на низці спеціалізованих Законів України, зокрема, Закон України «Про інформаційні агентства», Закон України «Про інформацію», підзаконні нормативно-правові акти щодо редакційної діяльності і діяльності журналістів тощо.
Всі наші публікації і матеріали відповідають стандартам та нормам закону і не містять інформації, що пропагує порушення прав і свобод, честі й гідності людини, расову нетерпимість, гендерну нерівність, дискримінацію за мовними, культурними, політичними, релігійними чи іншими ознаками, призови, спрямовані на ліквідацію незалежності України або іншої країни, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення і т. д.
10. Взаємодія із зовнішніми стейкхолдерами
10.1 Без патронату. Ми не співпрацюємо з проєктами, які проводяться «під патронатом» (концептуально або з надписами на банерах) фізичної особи, яка є державним службовцем, політиком, або планує ним стати у 5-річній перспективі, навіть якщо ця особа робить важливі, на перший погляд, проєкти. Тому що найчастіше це тактичні кроки без грунтовної стратегії з інтеграцією особистих амбіцій.
Також це моветон. Ми хочемо жити у розвинутому суспільстві, де міські адміністрації виконують свою роботу і є можливість реалізувати громадські та соціальні проєкти без патронів.
Наші інвестори — це наша Спільнота, рекламодавці, із якими ми взаємодіємо прозоро, неприбуткові організації або ж міжнародні фонди, які підтримують демократію та сталий розвиток у світі.
Якщо матеріал виходить за фінансового сприяння Спільноти, брендів чи донорів — ви обов’язково бачите про це позначку на сайті.
10.2 Взаємодія з адміністраціями міст та регіонів. Для реалізації дійсно потужних ініціатив ми взаємодіємо з міськими, регіональними, районними адміністраціями. Державні службовці в таких адміністраціях мають бути професіоналами, що найняті коштом платників податків. Ми налаштовані на співпрацю з державними органами для отримання інформації, втілення проєктів та ініціатив, контролю їх реалізації, стимуляції прозорості і підзвітності нашим читачам.
Gwara Media та її фактчек-відділ не фінансується за рахунок політичних сил чи окремих політиків, також ми не отримуємо коштів від державних інституцій.
11. Прозорість
Фінансову підтримку проекту у 2022 році надавали:
Європейський фонд за демократію;
Інститут репортажів про війну та мир;
Чорноморський фонд регіонального співробітництва.
Детальний бюджет: Budget Gwara Media 2022
Перегляньте звіт нашої діяльності за минулі роки: