Редакційна політика Ґвара Медіа

Хто ми?

Ґвара Медіа — це видання для читачів, що цікавляться креативними індустріями, сучасним та класичним мистецтвом, урбаністикою та альтернативною освітою. Ми публікуємо корисний контент для тих, кому не байдужий особистий та громадський культурний розвиток. Ми вважаємо, що розвиток креативних індустрій змінює Україну і виведе її з другого-третього світу в перший.

Корисна дія?

Кожен матеріал Ґвара Медіа допомагає читачеві дізнатися щось нове та корисне у сфері культури та креативних індустрій та суміжних тем. Створюючи потрібний контент, ми розвиваємо людський капітал в Україні, підтримуємо культурні та креативні індустрії, які на 2020 рік займають 4% від всього ВВП, посилюємо інноваційний капітал суспільства завдяки різним креативним проектам та колаборація

Ми орієнтуємось на такі позиції щодо контенту:

  • приорітет 1 – знання, досвід або можливості
  • приорітет 2 – натхнення
  • пріоритет 3 – розвага

Правда, користь, повага

У Ґвара Медіа не можна писати про те, у чому автор матеріалу не розібрався, або ж не підкріпив власним досвідом.
Наприклад: якщо автор пише про сучасного художника, він має знати його основні роботи, напрямок його творчості, ключові моменти творчого шляху. Або ж: якщо автор пише про проблему руйнування будівлі музею він не може не відвідати музей та не побачити предмет матеріалу на власні очі.
Ми надаємо читатчеві лише перевірені факти, наш контент є первинним, ми не повторюємо чужих думок і робимо лише власні висновки.

Користь. Все, що робить Ґвара Медіа має бути корисно читачеві. Будь-який матеріал, який публікується у виданні, має бути корисним, нести суттєве інформаційне навантаження та розповідати про щось нове. “Вода” у матеріалах, лише для того, щоб набрати кількість знаків – заборонена. Створюючи кожне речення і матеріал, ми ставимо собі питання: “Яку користь цей контент принесе читачеві?”. В тому разі, якщо відповіді немає – немає і історії.

Повага. Ми пишемо для тих, хто є рівний нам. Ми не вважаємо читача недостатньо розумним, не розмовляємо із аудиторією зверхньо, вважаючи себе істиною в останній інстанції. У той же час ми намагаємось за допомогою нашого контенту підняти свій культурний рівень, водночас із цим підіймаючи рівень свого читача. Свою повагу ми висловлюємо стриманим гумором, інтелектуальним контентом, доречними поясненнями незнайомих термінів та дотриманням етики спілкування.

Диявол у деталях

Ми не соромимося писати про повсякденні речі, що нас оточують, утім пишемо про них з незвичайної точки зору. На будь-яку банальну тему ми намагаємося подивитися із несподіваного ракурсу.

Статті не знімаються

Жоден наш матеріал не знімається після публікації. Це означає, що ми несемо повну відповідальність за текст або візуальний матеріал, який розмістили на порталі Ґвара Медіа.

У разі претензій до змісту матеріалу із боку представників владних структур або інших чинників редакція Гвара Медіа лише вносить правки у матеріал, або ж при законній, підкріплений юридично вимозі видалити матеріал, на місці, де він був розміщений, з’являється чесне та відверте пояснення, чому ми змушені були зняти публікацію.

Наприклад: “Ґвара Медіа була змушена видалити публікацію “Вася Пупкін – митець від плуга” за вимогою Прокуратури Крижопільскої області, представники якої надали документи, які у судовому порядку підтверджують, що Вася Пупкін – митець від трактора”.

Реклама

Ми не публікуємо прислані прес-релізи. Замість цього ми обговорюємо партнерські умови (ставимо банер, підтримуємо, бо це партнери, підтримуємо в соцмережах) або виставляємо як новину. Безкоштовне розміщення базується на основі критеріїв (100 балів)

  1. Дотичність до культурних та креативних індустрій – 30 поінтів
  2. Цікавість та дотичність для аудиторії медіа (30 поінтів)
  3. Інноваційність – 20 поінтів
  4. Спроможність надсилаючого – 20 (наприклад, організацію Асоціація Штучного Інтелекту, яка запускає в Харкові новий проект ми розцінюємо як більшу спроможність, ніж волонтерський рух ВасяВперед. Проте це не означає, що нам не цікаво написати про здобутки Васі). Всі матеріали, які ми публікуємо за партнерської підтримки, ми маркуємо як Промо, Партнерський.

Фактчекінг

Фактчекінг у Ґвара Медіа є елементом поваги до читача та способом убезпечити видання від звинувачень у неправдивості. Ми слідкуємо за тим, щоб у кожного твердження автора, або ж твердження нашого спікера, була чітка та зрозуміла доказова база.

Законність

Ґвара Медіа є інформаційним агентством, що зареєстровано у відповідному до закону порядку і здійснює інформаційну діяльність, з метою надання інформаційних послуг шляхом збирання, обробки, творення, зберігання, підготовки інформації до поширення, випуск та розповсюдження інформаційної продукції, розповсюдження інформаційних повідомлень, довідкової інформації, комерційних пропозицій та оголошень, а також отримання прибутку від продажу авторської інформації та розміщення реклами.

Маючи чітку мету і цілі своєї діяльності, наша організація не може обходити стороною закон і правове поле як нашої країни, так і міжнародного права в цілому. Вся діяльність нашої компанії, в першу чергу, базується на нашому Основному Законі – Конституції України, на основі міжнародних нормативно-правових актів, а також на низці спеціалізованих Законів України, зокрема, Закон України «Про інформаційні агентства», Закон України «Про інформацію», підзаконні нормативно-правові акти щодо редакційної діяльності і діяльності журналістів тощо.

Всі наші публікації і матеріали відповідають стандартам та нормам закону і не містять інформації, що пропагує порушення прав і свобод, честі і гідності людини, расову нетерпимість, гендерну нерівність, дискримінацію за мовними, культурними, політичними, релігійними чи іншими ознаками, призови, спрямовані на ліквідацію незалежності України, або іншої країни, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення і т. д.

Наші цінності

Підтримка культурних та креативних індустрій
за допомогою медіа та продуктів студії ми можемо давати імпульси суспільству та культурі, і для цього ми створюємо інформаційні матеріали та проекти студії. Для того, щоб підтримати перехід суспільства від індустріального (старі підходи, важка неефективна промисловість, війна на Сході України) до сучасного (інновації, розвинутий людський та інноваційний капітал), суспільство потребує пошуку нових механізмів взаємодії між собою – соціальних інновацій для переходу в knowledge economy.

Люди важливі. Це стосується нашої команди, наших читачів та наших клієнтів та партнерів. Ми шукаємо ресурси, щоб допомогти один одному отримати додаткові навички. А якщо у нас є тимчасові фінансові проблеми в організації, ми шукаємо оптимізаційні механізми, беремо додаткові проекти і задачі, вписуємоcь в гранти, фандрейзимо шукаємо можливості нових колаборацій.

Продукти та проекти. В культурних та креативних індустріях люди створюють продукти та ідеї, і конкурують лише зі своєю уявою – саме тому ми працюємо з ними в Ґвара Медіа, щоб робити найцікавіші проекти, які були б неможливі в звичайному бізнес-секторі. Культурні та креативні індустрії, з якими професійно працюють – гарний двигун культурної дипломатії, яка також є двигуном розвитку України за кордоном. Ми надаємо цьому ваги, тому також розвиваємо англомовну версію нашого порталу.

Взаємодія з зовнішніми стейкхолдерами

Без патронату. Ми не співпрацюємо з проєктами, які проводяться під патронатом фізичної особи, яка є державним службовцем, політиком, або планує ним стати в 5-річній перспективі, навіть якщо вони роблять на перший погляд важливі проєкти. Тому що найчастіше це тактичні кроки без грунтовної стратегії з інтеграцією особистих амбіцій.
Також – це моветон. Ми хочемо жити в розвинутому суспільстві, де міські адміністрації роблять свою роботу і можливо реалізувати громадські та соціальні проєкти без патронів. Та і взагалі – патрон, це щось з феодальної епохи?
З патронами ми взаємодіємо тільки через наш Patreon.

Взаємодія з адміністраціями міст та регіонів. Для реалізації дійсно потужних ініціатив, ми взаємодіємо з міськими, регіональними, районними адміністрації. Державні службовці в таких адміністраціях мають бути професіонали, які найняті коштом платників податків. Тому ми налаштовані на конструктивну співпрацю з державними органами для отримання інформації, втілення проєктів та ініціатив. Для цього у нас є наш також є медіакіт.