1. Наша місія

Журналістика нової хвилі в Харківському регіоні для розвитку демократичного суспільства в Україні через якісне інформування та залучення громадян до контролю влади

Ґвара – це суспільно-політичне видання з Харкова, яке є незалежною організацією, що фінансується через внески читачів, підприємницьку діяльність та гранти.

2. Корисна дія

Кожен матеріал Ґвара Медіа допомагає читачеві дізнатися щось нове та корисне: від техніки безпеки у роботі з генератором під час блекауту — до способів розпізнавання фейку.

Ми орієнтуємось на такі контентні напрямки:

 • Новини. Шукаємо формулу максимальної користі для харків’ян та тих, хто цікавиться регіоном.
 • Історії людей та спільнот. Розповідаємо про місцеві ком’юніті з увагою до деталей. 
 • Фактчекінг. Ми випускаємо розслідування на базі новин, що надходять нам у фактчек-бот ПЕРЕВІРКА, послуговуючись принципом доказовості та використовуючи OSINT
 • Документалістика. Шукаємо непокриті зони та великі історії, що не старіють з часом.

3. Наші цінності

Правда

Факти  — керівна цінність, яка визначає кожен аспект нашої роботи. Ми реалізуємо правду так:
Журналістські стандарти: наша відданість справді ґрунтується на суворих стандартах журналістики. Ми непохитно дотримуємося принципів ретельного дослідження, перевірки багатьох джерел і збалансованого звітування. Наша прихильність до точності гарантує, що кожна історія, яку ми розповідаємо, базується на фактах, сприяючи довіру між нами та нашою аудиторією.

Чесність: відстоювання правди вимагає непохитної чесності. Ми підходимо до кожної історії з чесністю, прозорістю та відданістю представленню неприкрашеної реальності. Ми беремо відповідальність за свої слова, дії та їхній вплив на нашу спільноту, сприяючи підзвітності.

Глибина: вихід за наявні межі поверхні є важливим для нашого пошуку правди. Ми копаємо глибше, досліджуючи різні ракурси та виявляючи нюанси, які інакше могли б залишитися непоміченими. Наше прагнення до глибокого розгляду гарантує, що ми надаємо нашій аудиторії всебічне розуміння складних питань. Для цього ми постійно навчаємось і інтегруємо фактчекінг , щоб глибше зануритись в складне і повідомити про це нашим читачам.

Незалежність: наша відданість правді зміцнюється нашою непохитною принциповістю. Ми не ставимо під загрозу наші погляди через зовнішній тиск або фінансові доходи. Ця незалежність гарантує, що ми можемо безстрашно працювати над важливими історіями без зовнішнього впливу. Ми же є підзвітними лише нашій спільноті читачів.

Люди та Спільноти

Наша діяльність базується на цінуванні людей і спільнот – понад усе. За межами наших стін ми усвідомлюємо глибоку важливість спільнот та людей в цих спільнотах. Наше зобов’язання виходить за рамки повідомлення новин – ми прагнемо розуміти, підтримувати та розвивати ті самі спільноти, яким ми служимо.

Ми активно взаємодіємо з місцевими голосами, вирішуємо їхні проблеми та посилюємо їхні перемоги. Нам важливі права людини на рівні політик і порушень прав кожної персони
Наші журналісти – це колеги, а не робоча сила; вони є серцем нашої організації.

Ми створюємо середовище, яке сприяє розвитку, відзначає їхні різноманітні погляди та заохочує їх сяяти якнайкраще.

Четверта влада 

Ми приділяємо особливий акцент регіональній законодавчій, виконавчій та судовій владі. Ми розкриваємо проблеми і вимагаємо відповідальності влади. Це сприяє балансу та контролю суспільством

Ми прагнемо притягнути до суспільної підзвітності окремих осіб, установи та владу. Це включає викриття корупції, усунення соціальної несправедливості та сприяння прозорості. 

Сприяння культурному та інтелектуальному процесу

Ми створюємо простір для інтелектуального дослідження та культурного дискурсу. Ми прагнемо публікувати есе, коментарі та критику, які розмірковують про різні аспекти суспільства, літератури, мистецтва та інших предметів інтелектуальних змістів. 

Ми залучаємо наших читачів до грунтовних дискусій та пошуку нових змістів разом з нами і намагаємось їх прискорити для розвитку сильного демократичного суспільства.

Соціальні зміни

Ми сприймаємо інновації як важливу цінність, постійно шукаємо нові та кращі способи надання цінності нашим читачам, покращення наших процесів і стимулювання позитивних змін. Ми заохочуємо креативність, експериментування та безстрашне прагнення до новаторських ідей, які виводять нас за межі кордонів і переосмислюють наші спільноти. 

Ми підтримуємо інноваторів, які розвивають наше суспільство і намагаються вивести його на нові рівні розвитку. Так наші спільноти, міста і села зможуть досягнути нових горизонтів і процвітати, не дивлячись на перепони.

Ми – сучасне покоління журналістів і медіаменеджерів, які роблять все можливе для посилення локальних голосів і залучення їх до міжнародної дискусії і шукаємо способи переосмислення трендів журналістики.

4. Статті не знімаються

Жоден наш матеріал не знімається після публікації. Це означає, що ми несемо повну відповідальність за текст або візуальний матеріал, який розмістили на порталі Ґвара Медіа.

У разі претензій до змісту матеріалу із боку представників владних структур, фізичних або юридичних осіб, редакція Ґвара Медіа лише вносить правки у матеріал відповідно політики редактури, або ж при законній, підкріплений юридично вимозі видалити матеріал, на місці, де він був розміщений, з’являється чесне та відверте пояснення, чому ми змушені були зняти публікацію.

4.1. Як саме ми повідомляємо про це читача? У кінці матеріалу або ж безпосередньо в абзаці, де необхідні виправлення, ми ставимо позначку UPD та зазначаємо час і дату внесення правки. Далі ви бачите пояснення, що замінили і чому.

5. Маркування реклами, реклама і редакційна незалежність

У продажах реклами Gwara керується нормами Закону України «Про рекламу» та інших законодавчих актів, що регулюють рекламні та спонсорські прояви у медіа.

Gwara не публікує немаркованої реклами. Це означає, що будь-яка публікація, яка оплачена сторонньою юридичною або фізичною особою, містить спеціальне позначення.

Наші рекламні формати знаходяться у медіакіті

В Gwara застосовуються кілька видів рекламних позначень 

 • реклама, промо
 • репости рекламних матеріалів на сторінках Gwara у соцмережах і розсилках маркуються точно так само, як і в публікаціях на сайті.
 • партнерський (етична співпраця між спонсором та редакцією, якщо у них спільні цінності)

Перелік рекламних позначок може оновлюватися відповідно до трендів медіаринку та інновацій у сфері нативної реклами.Публікація на правах реклами означає, що контент наданий рекламодавцем або виготовлений редакцією, але узгоджений із рекламодавцем.

За зміст рекламних матеріалів несе відповідальність рекламодавець, це є корисним контентом, і такі матеріали не є журналістикою.

Редакція Gwara може відмовити в публікації матеріалу навіть з рекламною позначкою, якщо він містить обвинувачення на адресу фізичної або юридичної особи, достовірність яких редакція не може перевірити.

Редакція залишає за собою право відмовити в публікації рекламних матеріалів, якщо вони суперечать цінностям і місії Gwara або редакційній стратегії. Комерційний відділ поважає редакційну незалежність і не втручається в редакційну політику.

Ми працюємо над тим, щоби журналісти Gwara не писали рекламних текстів. Якщо це неможливо (наприклад, у випадках зі спецпроєктами з нативною рекламою, створення яких вимагає профільних компетенцій), перед початком роботи над проєктом журналіст повинен пояснити комерційним партнерам принципи редакційної політики.

Не працюємо з наступними запитами:
алкоголь,
тютюн,
гемблінг,
мікрофінансові організації,
конфліктна тема або недоведена ефективність продукту,
брехня,
компанії з Росії та проєкти які мають російське коріння,
організації та особи, щодо репутації яких є сумніви у нашої редакції,
інформація, яка не проходить фактчекінг,
реклама політичних партій

6. Пряма мова

У розділі «Пряма мова» учасники соціальних, культурних проєктів та неприбуткових ініціатив можуть опублікувати розповідь про свою діяльність, подавши заявку нам в редакцію. 

Це щось схоже на колонку, але її пишуть самі автори ініціативи, а наша редакція в цьому допомагає: робить фактчек, задає додаткові питання, щоб розкрити проєкт і зацікавити ним читачів. В кінці кожної прямої мови ми додаємо примітку про те, що це не редакційний матеріал і відповідальність за його зміст несе автор. Розмістити свій унікальний матеріал у нас на сайті можна безкоштовно для неприбуткових  ініціатив – це наш внесок у розвиток соціальних проєктів. Аби зробити це, напишіть на [email protected]. Редакція має обмеження у можливості публікувати такі колонки.

Комерційні проєкти та бренди можуть співпрацювати з нами на правах реклами в розділі «Пряма мова»

Редакція може відмовити у доступі або безоплатному доступі до “Прямої мови” без пояснення причин. Всі опубліковані матеріали зберігаються назавжди.

7. Колонки

Колонки – це інструмент для міських діячів, активістів, лідерів думок та людей з позицією. За допомогою нього можна поділитись своєю думкою з читачами. Редакція може самостійно запросити написати колонку. Запропонувати тему для рубрики можна, написавши на пошту [email protected].

В колонці дозволяється: ділитись особистим досвідом, здобутками, ідеями. Не дозволяється: робити пряму рекламу брендів та компаній. 

Редакція може відмовити у доступі до Колонок без пояснення причин. Всі опубліковані матеріали зберігаються назавжди.

8. Фактчекінг

Фактчекінг у Ґвара Медіа є елементом поваги до читача та способом убезпечити видання від звинувачень у неправдивості. Ми слідкуємо за тим, щоб у кожного твердження автора, або ж твердження нашого спікера, була чітка та зрозуміла доказова база.

Дивись нашу методологію та дізнавайся, як працюють фактчекери.

9. Законність

Ґвара Медіа є інформаційним агентством, що зареєстровано у відповідному до закону порядку і здійснює інформаційну діяльність, з метою надання інформаційних послуг шляхом збирання, обробки, творення, зберігання, підготовки інформації до поширення, випуск та розповсюдження інформаційної продукції, розповсюдження інформаційних повідомлень, довідкової інформації, комерційних пропозицій та оголошень, а також отримання прибутку від продажу авторської інформації та розміщення реклами.

ГО Ґвара Медіа є власником та адміністратором порталу GWARA MEDIA та його фактчек-відділу.

Маючи чітку мету і цілі своєї діяльності, наша організація не може обходити стороною закон і правове поле як нашої країни, так і міжнародного права в цілому. Вся діяльність нашої компанії, в першу чергу, базується на Основному Законі – Конституції України, на основі міжнародних нормативно-правових актів, а також на низці спеціалізованих Законів України, зокрема, Закон України «Про інформаційні агентства», Закон України «Про інформацію», підзаконні нормативно-правові акти щодо редакційної діяльності і діяльності журналістів тощо.

Всі наші публікації і матеріали відповідають стандартам та нормам закону і не містять інформації, що пропагує порушення прав і свобод, честі й гідності людини, расову нетерпимість, гендерну нерівність, дискримінацію за мовними, культурними, політичними, релігійними чи іншими ознаками, призови, спрямовані на ліквідацію незалежності України або іншої країни, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення і т. д.

10. Взаємодія із зовнішніми стейкхолдерами

10.1 Без патронату. Ми не співпрацюємо з проєктами, які проводяться «під патронатом» (концептуально або з надписами на банерах) фізичної особи, яка є державним службовцем, політиком, або планує ним стати у 5-річній перспективі, навіть якщо ця особа робить важливі, на перший погляд, проєкти. Це моветон. Ми хочемо жити у розвинутому суспільстві, де міські адміністрації виконують свою роботу і є можливість реалізувати громадські та соціальні проєкти без патронів. 

Наші інвестори — це наша Спільнота, рекламодавці, із якими ми взаємодіємо прозоро, неприбуткові організації або ж міжнародні фонди, які підтримують демократію та сталий розвиток медіаорганізацій.

Якщо матеріал виходить за фінансового сприяння Спільноти, брендів чи донорів — ви обов’язково бачите про це позначку на сайті.

10.2 Взаємодія з адміністраціями міст та регіонів. Для реалізації дійсно потужних ініціатив ми взаємодіємо з міськими, регіональними, районними адміністраціями. Державні службовці в таких адміністраціях мають бути професіоналами, що найняті коштом платників податків. Ми налаштовані на співпрацю з державними органами для отримання інформації, втілення проєктів та ініціатив, контролю їх реалізації, стимуляції прозорості і підзвітності нашим читачам. 

Gwara Media та її фактчек-відділ не фінансується за рахунок політичних сил чи окремих політиків, також ми не отримуємо коштів від державних інституцій.

11. Прозорість

Власником видання є ГО “Ґвара Медіа”, заснований в 2016 році. Проєкт здійснював свою діяльність у 2022-2024 році за допомогою:

 • внесків читачів
 • з доходів реклами і виробництва мультимедійних продуктів
 • з роялті щодо відеоархіву та продажу фото глобальним інформаційним агенціям
 • Європейський фонд за демократію
 • National Endowment of Democracy
 • National Democracy Institute
 • International Press Institute
 • Інститут репортажів про війну та мир;
 • Чорноморський фонд регіонального співробітництва
 • USAID
 • Internews
 • People in Need
 • Детальний бюджет: Budget Gwara Media 2022

Перегляньте звіт нашої діяльності за минулі роки:

Gwara Media є учасниками International Factchecking Network of THE JOURNALISM TRUST INITIATIVE

Show Transparency Report