Хто ми?

Ми — незалежний фактчек-проект неприбуткової організації ГО «Ґвара Медіа», створений з метою виявлення дезінформації та протидії фейкам через поширення їх спростувань.

ГО «Ґвара Медіа» є власником та адміністратором порталу Ґвара Медіа. У 2022 ми відкрили у виданні новий відділ фактчекінгу, створений виключно для перевірки фактів та протидії дезінформації.

Детальніше про платформу

Цей знак підтверджує, що фактчек-відділ Ґвара Медіа відповідає принципам Міжнародної мережі фактчекінгу IFCN. Детальніше про це читайте на сторінці IFCN.

Наша мета

Доступ до достовірної інформації, який ми реалізуємо за допомогою перевірки фактів для наших користувачів через інноваційні комунікаційні інструменти, такі як чат-бот «Перевірка». Це дає можливість швидко реагувати на нові суспільні виклики, пов’язані з поширенням дезінформації, бути динамічними, надавати фактологічну інформацію оперативно. Віримо, наша робота підвищує рівень медіаграмотності в суспільстві.

Протягом 2023-го та наступних років відділ має мету продовжити інформаційну підтримку українців в умовах активного поширення фейкових новин. Ми боротимемось за якісні новини шляхом спростування неправдивих фактів та виявлення маніпуляцій.

Запити, опрацьовані фактчек-відділом за допомогою боту« Перевірка» у 2022-2023 роках: пряма інформаційна допомога нашим читачам

Наші продукти

Бот «Перевірка»

Телеграм та вайбер-бот, створені для швидкої перевірки новин користувачами.

Детальніше

Фактчек-розслідування

Матеріал-спростування фейкових новин від нашої команди з метою протидії дезінформації.

Детальніше

«Фейкотня»

Дайджест найбільш актуальних фейків, спростованих аналітиками фактчек-відділу Ґвара Медіа.

Детальніше

«Харківська деза»

Дайджест-спростування найбільш поширених фейків та маніпуляцій, що поширювали про Харківщину.

Детальніше

Аналітика

Матеріал-дослідження (наприклад, аналіз хвиль дезінформації за певний період), що базується на даних, зібраній за допомогою бота «Перевірка». 

Детальніше

Наша команда і автори

Публікації, що розміщені у розділі «фактчек» від імені Фактчек-редакції, є результатом роботи всього відділу. Редакційний контроль здійснює фактчек-редакторка Топольник Юліана та координуючий редактор Прокопенко Сергій.

Підтримуючу діяльність відділу забезпечують:
Дмитро Жаботинський, діджитал-редактор
Ірина Сагалаєва, діджитал журналістка
Катерина Оверчук, діджитал журналістка
Ярослав Білецький, розробник бот-технологій
Юрій Горбаль, розробник бот-технологій
Макс Гармаш, UX/UI дизайнер
Ярослав Устіч, маркетолог
Наталія Старченко, комунікаційниця
Ірина Збрицька, фандрайзерка
Тетяна Дунаєва, фандрайзерка
Яна Слємзіна, журналіст:ка-редактор:ка англійської версії
Каріна Бондар, журналістка англійської версії
Сергій Беззубенко, операційний менеджер
Також фактчек-відділ співпрацює з відділом новин, текстів та мультимедійним відділом Ґвара Медіа.

Також ми вдячні нашим колегам, що долучились до створення фактчек-відділу Ґвара Медіа на різних етапах: 
Коваленко Дарина, фактчекер боту «Перевірка», аналітик фактчек-відділу, студентка магістратури в BUW, Німеччина.
Шолудько Віктор, фактчекер боту «Перевірка», аналітик фактчек-відділу, студент Острозької академії за спеціальністю «політологія». 
Крайнікова Тетяна, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук, доктор наук із соціальних комунікацій.

Члени команди Ґвара Медіа не належать до жодної з політичних партій та не представляють інтереси жодної з політичних сил. Перевірка фактів здійснюється без впливу приналежності політиків чи можновладців до новин. Співробітники відділу Ґвара Медіа ознайомлені з політикою компанії стосовно зв’язків з політичними силами. Якщо член команди виявить бажання доєднатися до політичної партії чи обійняти державну посаду, редакція буде вимушена відсторонити його від редакційного процесу. Детальніше про політику нейтральності та прозорості фінансування читайте за посиланням.

Детальніше про команду