IFCN (International Fact-Checking Network) – міжнародна мережа фактчекінгу, заснована інститутом Poynter. Основна ідея організації полягає в тому, щоб сформувати спільноту надійних фактчекерів. Для цього вони створили спеціальний кодекс.

До річниці роботи фактчек-боту «Перевірка» ми подали заявку на членство в IFCN, і наприкінці травня отримали повідомлення про підтвердження. Таким чином, Ґвара офіційно стала частиною міжнародної мережі фактчекерів. В Україні цей статус мають лише троє учасників: VoxCheck, StopFake, а відтепер і Ґвара Медіа.

Ґвара Медіа увійшла до міжнародної мережі фактчекерів IFCN

За цей час до нас звернулося понад 50 000 користувачів, а невтомні фактчекери обробили майже 82 тисяч запитів! З них понад 12 000 виявилися фейковими.

До річниці роботи фактчек-боту ми подали заявку на членство в IFCN, і наприкінці травня отримали повідомлення про підтвердження.

  • Таким чином, Ґвара офіційно стала частиною міжнародної мережі фактчекерів.
  • В Україні цей статус мають лише троє учасників: VoxCheck, StopFake, а відтепер і Ґвара Медіа.

Заявка на входження в мережу розглядалася в декілька етапів. За стандартною інструкцією, спочатку матеріали перевіряє уповноважений експерт IFCN, надсилає свої висновки, а потім рішення виносить спеціальна комісія, яка здійснює повторну перевірку, ділиться коментарями та рекомендаціями. Після врахування всіх зауважень та ретельного дослідження, наша команда отримала довгоочікуване схвалення.

Медіааналітикиня фактчек-боту «Перевірка» Алєся Ященко

«Ми підтверджуємо нашим читачам, що дійсно варті довіри (це майже те саме, що у білий список медіа потрапити). Умовно: ви можете спокійно читати фактчекінгові матеріали Ґвари, бо про підводні камені вже потурбувалися IFCN. Адже вони за вас дослідили наше медіа, фінансові звіти та політику і з’ясували, що діяльність видання є прозорим і не фінансується коштом політиків чи третіх осіб», коментує медіааналітикиня фактчек-боту «Перевірка» Алєся Ященко.

Робота фактчек-відділу і постійне вдосконалення інструментів взаємодії з аудиторією та обробки інформації – пріоритетні задачі для нашої команди. 
Так, цієї весни журналісти та фактчекери Ґвари спільно із Центром готовності цивільних (за підтримки БФ Сергія Притули) провели у Харкові серію тренінгів «PEREVIRKA» з фактчекінгу.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!