Підступна війна проти України ведеться ворогом не тільки за допомогою зброї, а й через інформаційні технології. Ворог намагається створити сприятливе для себе психологічне підґрунтя або посіяти паніку.

Російська пропаганда розповсюджується не тільки на російському телебаченні, а й проникає в українське інформаційне поле шляхом розповсюдження різноманітних «вкидів» через ЗМІ, соціальні мережі, телеграм канали та знаходить ще багато інших шляхів. Тому вкрай важливим для кожного з нас є виховання навичок інформаційної гігієни, вміння розпізнавати ті самі ворожі ІПСО та нівелювати їх вплив на себе та оточення.

Цієї суботи, 29 квітня, відбудеться тренінг із фактчекінгу від харківських журналістів Ґвара Медіа та засновників телеграм-бота Perevirka. Організовує Харківський центр готовності цивільних при Благодійному фонді Сергія Притули.

Мета тренінгу  підвищити рівень обізнаності харківʼян щодо фейків та дезінформації; сформувати базові навички з розрізнення правдивих та хибних новин.

  • Реєстрація за посиланням;
  • Подія відбудеться 29.04 о 12:00, місце проведення буде повідомлено після реєстрації;
  • Орієнтовна тривалість до 3,5 годин;
  • Кількість місць у групі обмежена;
  • Вхід за донатом на будь-яку суму до Благодійного фонду Сергія Притули.

«Перевірка» — бот, який виявляє фейкові новини. Він допоможе розрізнити фейкові новини у соцмережах, у політиці, визначити фейкові новини російських ЗМІ, які спрямовані на боротьбу з Україною. Надсилайте будь-яку новину українською чи англійською, а вже протягом 24 годин дізнаєтеся, чи варто довіряти цьому допису.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!