У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії, більшість українських біженців розраховують на довготривалу роботу у Польщі.

Згідно з даними аналітичного центру міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal 57% українців влаштовуються на роботу у Польщі принаймні на рік.

17% респондентів відповіли, що шукають роботу на період від 3 до 6 місяців, 15% сказали, що планують працювати пів року і 11% приїхали сюди на період від місяця до трьох.

«До повномасштабного вторгнення, українці приїжджали у Польщу здебільшого на 4 – 6 місяців, а потім поверталися назад в Україну витрачати зароблені гроші. Цей тренд помітно змінився  – наразі українці шукають роботу на більш тривалий період, адже розуміють, що через війну їхнє перебування у Польщі буде довшим, ніж зазвичай. Тому зараз люди більш уважні у пошуку роботи та більш вибагливі до умов праці та проживання. Характерно, що люди почали перевчатися на інші професії та претендувати на більш кваліфіковану роботу. Я впевнена, що у майбутньому українці складуть велику конкуренцію на місцевому ринку працевлаштування, навіть на ТОП-позиціях», – каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal. 

Згідно з даними опитування, українці обрали Польщу для роботи та життя, тому що:

  • Вона географічно ближче до України (24%)
  • В Польщі живуть друзі та родичі (20%)
  • Поляки ментально ближче до українців (17%)
  • Високий рівень заробітної плати (14%)
  • Тут жити дешевше, ніж в інших країнах Європи (11%)
  • Польську мову вчити легше, ніж мови інших країн (9%)
  • Легко отримати документи для роботи (5%)
Результати опитування / Фото: Редакція Gremi Personal

«Останнім часом на польському ринку працевлаштування зароджується новий тренд. Ми стаємо свідками зростання попиту на висококваліфікованих українців. Кожен п’ятий запит від наших партнерів надходить на пошук ТОП-менеджера. Це пов’язано із масовим відкриттям українських бізнесів у Польщі, які, звісно, віддають перевагу висококваліфікованим українцям, ніж полякам. Цією тенденцією можна пояснити відносно великий відсоток людей, що мають намір працювати у Польщі понад рік. Це гарні новини для українців з високим рівнем компетенцій, які були вимушені через війну працювати у Польщі на простих роботах», — додає Ліля Терещенко, замісник директора міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Дослідження проводилося методом електронного анкетування  протягом квітня та травня 2023 року, в якому взяли участь 1280 працевлаштованих українців віком від 18 до 60 років.

Читати також:

  • Які спеціалісти потрібні на Харківщині – вакансії тижня;
  • Для українських жінок-біженок в Україні й Польщі запускають освітню програму.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.