Експериментальний пристрій розрахований на знешкодження протипіхотних мін «Пелюстка».

Спеціалісти «Балаклійського Житлокомунсервісу» розробили експериментальний пристрій для перевірки території на наявність вибухонебезпечних предметів. Він призначений для роботи в міських умовах, де є неможливим працювати спеціалізованій механізованій техніці саперів. Сьогодні у місті провели перше розмінування за допомогою пристрою. Про це повідомили у Балаклійській військовій адміністрації.

«Це поки пробний варіант, сьогодні в нас пройшов перший вихід машини. Вона перевіряла прибудинкову ділянку на наявність мін. Подивилися, як все працює, що потрібно додати та змінити. Потім будемо займатися дозволами та іншими документами», – розповів  Ґвара медіа начальник відділу цивільного захисту Балаклійської міської ради Олег Блудов.

Характеристики пристрою

Експериментальний пристрій Балаклійських комунальників – це навантажувач до якого прикріплена  роликова секцій, яка призначена для пошуку та знешкодження мін. Сам пристрій за технічними складовими схожий на протимінний трал, які сапери активно застосовують для розмінування територій, але менший за розмірами.

У військовій адміністрації наголосили, що експериментальна машина має натисний принцип дії та здатна знешкоджувати лише невеликі вибухові пристрої, такі як протипіхотні міни ПФМ-1 «Пелюстка», яких у Балаклійській громаді після окупації залишилась велика кількість.

За даними Харківської прокуратури, станом на березень 2023 року через вибухи мін загинуло 1818 людей, з них 74 дитини. Поранено 2751 особу, серед них 216 дітей. 

Найчастіше люди підриваються на міні «Пелюстка»

Вона вважається найнебезпечнішою. Міна непомітна через свій розмір та колір: може бути зелена або темно-коричнева. Ворог замінував майже всю територію деокупованої Харківщини цими вибухонебезпечними предметами.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102.

Читати також:

  • У селі Токарівка Дергачівської громади 18 червня місцевий мешканець отримав мінно-вибухову травму поки косив траву.
  • У селищі Нова Гусарівка Балаклійської територіальної громади 11 червня на міні підірвався чоловік. Постраждалий косив траву біля власного городу та зачепив вибуховий пристрій. 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.