«Вікно Відновлення»: Ґвара Медіа долучилася до медіамережі для моніторингу відбудови

Денис Глушко - 18 Березня 2024 | 10:46

До проєкту долучилися українські медіа та аналітичні центри, які розповідатимуть про відновлення після обстрілів та деокупації регіонів України. Онлайн-платформу та її соцмережі вже запустили.

«Вікно Відновлення» – це об’єднання незалежних медіа, громадських організацій та аналітичних центрів. Усі разом розповідають про відновлення усіх постраждалих регіонів на єдиній платформі. Партнерами стали вже понад 50 медіа, 20 громадських організацій і аналітичних центрів.

«Редакція Ґвара Медіа працює з темою відновлення щодня, весь час з моменту деокупації території Харківщини. У новинах, текстах та в цілому матеріалах. Проте ми бачимо, що проблема відновлення не тільки в тому, щоб його провести, а в тому, щоб це мало цілісну концепцію. Не порвані вивіски на вулицях, не випадкові ситуативні проєкти, не застарілі архітектурні плани, а сучасне стратегічне відновлення, яке перетворить регіон у квітуче місце найближчими роками», – коментує засновник та головний редактор Ґвара Медіа Сергій Прокопенко.

Головред додає, що коли журналісти видання дізналися про «вікно відновлення», вирішили, що це гарний привід систематизувати діяльність журналістів Ґвара і долучитись до колег з інших медіа, щоб разом формувати єдиний голос щодо відновлення, обмінюватись досвідом та формувати позицію громадянського суспільства щодо відновлення.

Мета проєкту

  • викриття корупції, аналіз витрат, розслідування;
  • дослідження та експертні знання у форматі зрозумілого плану дій;
  • локальні історії, проблеми окремих людей і цілих регіонів.

Зруйновані пам’ятки на Харківщині

На Харківщині найбільше в Україні зруйнованих чи пошкоджених пам’яток культурної спадщини – 216, у тому числі 10 національного значення, 202 місцевого значення, 4 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Повністю зруйновано – 2 (пам’ятка місцевого значення, Водонапірна башта, село Піски-Радьківські; пам’ятка місцевого значення, Вітряний млин, село Чернещина), часткова – 206, стан невідомий – 8.

Відновлення пам’яток на Харківщині

Мінкульт також у відповіді на запит Ґвара Медіа повідомляв, що у державному бюджеті на 2024 року не передбачені кошти на відновлення пошкоджених російською агресією пам’яток культури та архітектури. Всі кошти українських платників податків скеровуються виключно на забезпечення Сил оборони.

Таким чином на безпеку та оборону йде майже половина всіх видатків або більш як 21% ВВП. Серед інших важливих напрямків – соціальна галузь, освіта, медицина, підтримка ветеранів.

Музей Сковороди – один з небагатьох об’єктів, який хотіли законсервувати у 2023 році і планують це зробити вже у 2024 році коштами обласного бюджету. На невідкладні першочергові протиаварійні та консерваційні роботи проводили три тендери, очікувана сума виконання робіт – понад 8,5 млн грн, проте підрядника не знайшли й досі.

У ніч на 7 травня 2022 року армія РФ прямим влучанням ракети «Калібр» повністю зруйнувала Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка Богодухівського району Харківської області.

Читайте також

Ґвара Медіа – найпопулярніше медіа Харківської області 2023 року — рейтинг. Команда PRNEWS.IO склала рейтинг з десяти найбільш відвідуваних онлайн-медіа Харківської області у 2023 році. Аналітики зробили це на основі даних статистики з сервісу SimilarWeb та власного каталогу, який містить понад 100 тисяч ЗМІ зі всього світу. Основний критерій відбору – кількість переглядів сторінок торік.

У Харкові скасували тендер на капітальний ремонт будинку за 217,5 млн грн. Управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту ЖКГ Харківської міської ради скасувало публічну закупівлю щодо капітального ремонту та реставрації житлового будинку по вулиці Наталії Ужвій, 60.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.