У Харкові наступного тижня планують розпочати навчання у підземній школі, повідомив міський голова Ігор Терехов.

На початку квітня 2024 року завершили будівництво навчального закладу під землею в Індустріальному районі Харкова. Приміщення школи має 20 класних кімнат та розраховане на навчання 900 учнів у дві зміни. 

Парти у класах можуть трансформуватися під зріст школяра, а отже за ними зможуть навчатися діти різних класів. У їдальні учні харчуватимуться по черзі, на різних перервах. На місці для школярів доступні різні напої, їжу готуватимуть на кухні сусідньої школи, а потім доставлятимуть її сюди.

Харків відвідав посол Німеччині в Україні Мартін Єґер / Фото: Дмитро Жаботинський, Ґвара Медіа

Вартість будівництва такої школи склала понад 58 мільйонів гривень, збудовано на кошти міського бюджету. Обладнання у класах перевезли зі шкіл неподалік. Надалі за кошти міжнародних партнерів підземну школу планують оснастити усім необхідним.

«Наступного тижня ми розпочнемо заняття в цій школі. Вона розрахована на 450 учнів в одну зміну і будемо мати можливості навчати 900 дітей. Хочу сказати, що жодного вільних місць вже немає і на наступний навчальний рік все теж заповнено. Тому нам потрібно будувати такі школи, нам потрібно сучасне ППО для того, щоб не будувати такі школи», – коментує мер Харкова Ігор Терехов.

Він також додає, що подібні підземні школи мають будуватися в усіх дев’яти районах Харкова.

Нагадаємо, 4 вересня харківські школярі почали навчальний рік у харківській «метрошколі», яку обладнали на 5 станціях метро. Понад тисяча школярів відвідали уроки офлайн. Тоді першокласники розпочали навчання у першу зміну з 9 до 12. Після першої зміни розпочинається друга зміна, яка тривала з 13 до 16.

Читайте також

Нині триває будівництво двох «підземних шкіл» у Харківській області — у Люботині та Коротичі. Повністю завершити роботи в укритті в селі Коротич у передмісті Харкова планують навесні 2024 року. За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, вартість робіт у Коротичі складає 99,1 млн грн.

Укриття матиме кілька приміщень, санвузли, 3 виходи, один з яких — ліфт для людей з інвалідністю. А також автономне джерело живлення та здатність витримати пряме влучання ракети С-300. Роботи над будівництвом укриття розпочалися в жовтні 2023 року. Раніше очільник ХОВА зазначав, що підземні школи в Коротичі та Люботині Харківського району планують добудувати у січні-лютому 2024 року.