У ніч на 5 травня 2024 року російська армія атакувала з північного та південного напрямків 24 ударними БпЛА типу «Shahed», повідомляють у Генштабі ЗСУ.

Райони пусків – Курська область (РФ) та мис Чауда (тимчасового окупований Крим). В результаті бойової роботи знищено 23 ударних БпЛА над Харківською, Херсонською та Дніпропетровською областями.

Робота мобільних груп ППО у Харкові

Ударні дрони летять із трьох напрямків: з Курська — на півночі, а також полігону на кримському мисі Чауда та з-під міста Приморсько-Ахтарськ у Краснодарському краї — на півдні.

У Харківській області їх щоночі «перехоплюють» нацгвардійці мобільних груп ППО на спеціально облаштованих автомобілях. Тепловізор передає зображення на планшет, військові підсвічують БПЛА прожектором — і «працюють по об’єкту». Екіпаж мобільної групи складається з трьох нацгвардійців.

«Коли влучаєш у дрон, відчуваєш хвилю емоцій. Звісно, буває страшно, коли збиваєш безпілотник, а він не вибухає у повітрі й починає падати. Страшно, бо він може впасти на житловий будинок», — командир екіпажу з позивним «Вага».

За словами військових, російська сторона останнім часом частіше запускає безпілотники. Самі БПЛА модернізували: пофарбували у чорний колір, аби їх було складніше помітити, матеріал замінили на карбон й встановили бронеплиту під бойовий заряд. Небезпека бронеплити полягає в тому, що коли нацгвардійці збивають безпілотник над собою, плита розривається й може уразити осколками особовий склад мобільної групи ППО.

Журналісти Ґвари провели добу з військовими, які захищають небо над Харковом та підготували про це фоторепортаж.

Читайте також

  • «FPV-дрони на сьогодні найкрутіша зброя»: як працює рота ударних безпілотників «Ахіллес»
  • Командир батальйону «Ахіллес» 92-ї бригади про Слобожанський контрнаступ, важливість дронів та мобілізацію
  • «Перемога дається великою ціною»: командир підрозділу харківської бригади НГУ про бойові дії та втому від війни