На Куп’янському напрямку російська армія наступала та намагалася прорвати українську оборону в районах Синьківки, Піщаного та Кислівки Харківської області, а також Стельмахівки та Берестового Луганської області. На цьому відтинку Сили оборони відбили 12 атаки, про це повідомляють у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ від 5 травня.

На Слобожанському напрямку російські війська зберігають присутність у прикордонних до Харківщини районах, продовжують обстріли населених пунктів з меж РФ, проводять диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки.

Протягом минулої доби авіаційних ударів зазнали Харків, Слобожанське, Веселе, Черкаські Тишки, Петропавлівка та Іванівка Харківської області.

Під вогнем артилерії були понад 110 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

На всіх фронтах відбулось 95 бойових зіткнень. Російська армія завдала 5 ракетних ударів, 69 авіаударів та здійснила 74 обстріли з РСЗВ по позиціях українських військ та населених пунктах.

За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, наразі росіяни не мають достатньо сил для відкриття нової лінії фронту на Харківщині. Він сказав, що російська армія приступила знову до штурмових дій, які фактично проводить впродовж 10 місяців. Періодично армія РФ змінює напрямки, шукає слабкі місця. Наразі на Куп’янському напрямку йдуть активні бойові дії.

Заступник начальника ГУР МО Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході.

За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім, на його думку, основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Читайте на цю тему

Атака «шахедів»: у Харкові через уламки дронів пошкоджено приватні будинки — фото. У ніч на 4 травня у Харкові через падіння уламків збитих БПЛА горів приватний будинок, двоповерхова офісна та складська будівлі, постраждали 4 людини. 

«Куп’янський рай…»‎: як відбувається евакуація зі сходу Харківської області. З Харкова до Куп’янська близько двох годин їзди автомобілем в одну сторону. Цей маршрут ледь не щоденно долають волонтери громадської організації «Троянда на руці»‎, щоб евакуювати мешканців з Куп’янського району, де російські війська щоденно завдають артилерійських та авіаударів.