Начальник Харківської ОВА зазначив, що російські військові активізували штурмові дії на окремих ділянках лінії зіткнення на Куп’янському напрямку. 

«Ми спостерігаємо за ворогом. Дійсно, фіксуємо накопичення сил. Утім наразі говорити про активізацію дій зарано. Щодо можливості відкриття нової лінії фронту говорити зарано, адже накопичених сил ворога недостатньо для проведення відповідних дій», — зазначив Олег Синєгубов.

Начальник Харківської ОВА сказав, що російська армія приступила знову до штурмових дій, які фактично проводить впродовж 10 місяців. Періодично армія РФ змінює напрямки, шукає слабкі місця. Наразі на Куп’янському напрямку йдуть активні бойові дії.

Нагадаємо, за добу на Куп’янському напрямку Сили оборони відбили 12 атак в районах населених пунктів Новоєгорівка, Синьківка, Петропавлівка, Кислівка та Берестове Харківської області, Стельмахівка Луганської області.

Чи готується Росія до наступу навколо Харківської області?

Заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході.

За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім, на його думку, основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Як зазначив розвідник, російське угруповання на кордоні з Харковом наразі налічує 35 тисяч військовослужбовців, але має намір збільшитися до 50–70 тисяч військових. Крім того, у центральній частині Росії формують «дивізію резервів» (від 15 000 до 20 000 солдатів), яку можуть додати до основних зусиль. Утім, на його думку, цього «недостатньо» для операції із захоплення великого міста.

Також командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександр Павлюк в інтерв’ю The Times зазначив, що, за даними українських спецслужб, Росія має план щодо захоплення Харкова чи Сум. Водночас у ЗСУ не знають, наскільки ці плани серйозні й чи можуть росіяни їх реалізувати.

Читайте також

  • Військовим на Харківщині передали 150 FPV-дронів та дві станції управління
  • Харківський виробник пластикової тари виготовляє ударні далекобійні дрони — WSJ
  • МВС оголосило створення третьої бойової бригади Держприкордонслужби