За даними українських спецслужб, Росія має план щодо захоплення Харкова чи Сум, сказав командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександр Павлюк в інтерв’ю The Times.

Про це пише Суспільне.

Водночас у ЗСУ не знають, наскільки ці плани серйозні й чи можуть росіяни їх реалізувати.

«Наші спецслужби кажуть, що в росіян дійсно є план взяття Харкова чи Сум, але ми не знаємо, наскільки ці плани серйозні та чи здатні вони їх реалізувати тими силами, які вони мають у своєму розпорядженні», — сказав він.

Павлюк також додав, що росіяни планують захопити й Запорізьку область, але українські війська робитимуть усе, щоб це не вдалося реалізувати. Для цього Україні необхідна зброя, наголосив Командувач.

Нагадаємо, що заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький також припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході. За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім, на його думку, основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Як раніше зазначав Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, українські військові відстежують нарощування чисельності та перегрупування військ РФ на Харківському напрямку. «На найбільш загрозливих напрямках наші війська посилено артилерійськими та танковими підрозділами», — написав Сирський.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оцінює, що російським військовим не вистачає сил, необхідних для захоплення Харкова.

Водночас начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що армія РФ планово накопичує війська на півночі Харківської області, однак темпи нарощування живої сили та техніки не змінюються впродовж 10 місяців.

Читайте також

  • За квітень російські війська запустили по Україні понад 3200 керованих авіабомб.