Американський Інститут вивчення війни (ISW) оцінює, що російським військовим не вистачає сил, необхідних для захоплення Харкова.

Про це йдеться у звіті ISW за 28 квітня.

У звіті Інститут посилається на слова Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського від 28 квітня. Він зазначив, що українські сили спостерігають збільшення кількості російських військ, які перегруповуються на Харківському напрямку.

ISW вважає, що Сирський має на увазі, ймовірно, Бєлгородську область РФ. Українські військові посилили оборонні позиції в «найбільш загрозливих районах» додатковими артилерійськими й танковими підрозділами.

«У заяві Сирського немає жодних вказівок на неминучість можливої наступальної операції Росії проти Харкова, про яку нещодавно попереджали українські чиновники», — йдеться у повідомленні.

Як зазначили в ISW, український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська перегруповують підрозділи з Куп’янського напрямку в новостворене російське Північне угруповання. За його словами, найбільш озброєні частини Північного угруповання зосереджені на Бєлгородському напрямку.

У заяві йдеться, що деякі з цих підрозділів відповідали за штурми поблизу Синьківки на Куп’янському напрямку. Сирський зазначив, що українські сили нещодавно покращили свої позиції поблизу Синьківки. Водночас ISW з посиланням на російського мілблогера пише, що російські сили відступили на невелику відстань від Синьківки через брак живої сили в цьому районі.

ISW оцінює, що потенційний російський наступ із захопленням Харкова був би «надзвичайно амбітним рішенням», яке створило б проблеми для російських сил, зокрема через прибуття військової допомоги США в Україну.

«Російським військам не обов’язково захоплювати Харків, щоб скористатися перевагами відтягування української живої сили та техніки з інших критичних ділянок лінії фронту. Схоже, що російські військові вчаться на минулих помилках оперативного планування і, можливо, мають намір розтягнути українські сили на ширшій лінії фронту на сході України перед початком російської наступальної операції влітку», — йдеться у звіті.

Раніше в ISW зазначали, що одночасно з атаками на Харків Росія проводить інформаційну операцію, щоби переконати українців виїхати з міста перед ймовірним наступом. Аналітики також звернули увагу на удар по харківській телевежі. Зокрема, ISW вказав на те, що російські «воєнкори» намагалися виправдати удар нібито розміщенням невстановлених засобів протиповітряної оборони та координаційного обладнання на вежі. Крім того, вони вказували на те, що РФ уже намагалася вразити телевежу в Харкові, а також інші вежі в Сумах і Чернігові кілька разів, у тому числі в березні 2022 року.