Заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході. 

Про це він сказав у інтерв’ю The Economist.

За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім, на його думку, основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Як зазначив розвідник, російське угруповання на кордоні з Харковом наразі налічує 35 тисяч військовослужбовців, але має намір збільшитися до 50–70 тисяч військових. Крім того, у центральній частині Росії формують «дивізію резервів» (від 15 000 до 20 000 солдатів), яку можуть додати до основних зусиль. Утім, на його думку, цього «недостатньо» для операції з захоплення великого міста. 

«Швидка операція для входу та виходу: можливо. Але операція по взяттю Харкова чи навіть міста Суми – це інший порядок. Росіяни це знають. І ми це знаємо», — сказав Скібіцький.

За даними Скібіцького, загалом у війні проти України Росія задіює близько півмільйона солдатів сухопутних військ. Це перевищує оцінку 470 000, яку навів головнокомандувач НАТО Крістофер Каволі у квітні 2024 року.

Як раніше зазначав Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, українські військові відстежують нарощування чисельності та перегрупування військ РФ на Харківському напрямку. «На найбільш загрозливих напрямках наші війська посилено артилерійськими та танковими підрозділами», — написав Сирський.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оцінює, що російським військовим не вистачає сил, необхідних для захоплення Харкова.

Водночас начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що армія РФ планово накопичує війська на півночі Харківської області, однак темпи нарощування живої сили та техніки не змінюються впродовж 10 місяців.

«Якщо йдеться про північ нашої території, то ми не спостерігаємо нічого незвичного. Так, дійсно, відбувається планове накопичення російських військ на півночі Харківської області, проте воно абсолютно таке саме, яке тривало впродовж фактично 10 місяців. Далі вони або залишають їх, або перекидають на інші напрямки. Ми маємо бути готовими й, власне, є готовими до будь-якого сценарію. Однак говорити зараз про те, що ворог може відкрити нові лінії фронту, особливо на півночі Харківської області, ще зарано», — сказав посадовець.