Армія РФ планово накопичує війська на півночі Харківської області, однак темпи нарощування живої сили та техніки не змінюються впродовж 10 місяців.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов в етері телемаратону.

«Якщо йдеться про північ нашої території, то ми не спостерігаємо нічого незвичного. Так, дійсно, відбувається планове накопичення російських військ на півночі Харківської області, проте воно абсолютно таке саме, яке тривало впродовж фактично 10 місяців. Далі вони або залишають їх, або перекидають на інші напрямки. Ми маємо бути готовими й, власне, є готовими до будь-якого сценарію. Однак говорити зараз про те, що ворог може відкрити нові лінії фронту, особливо на півночі Харківської області, ще зарано», — сказав посадовець.

Він також зазначив, що російські військові відновили штурмові дії на Куп’янському та Лиманському напрямках, проте українські захисники стримують їхні спроби просунутися вперед. За словами Синєгубова, на Куп’янському напрямку окупанти здійснили 6 атак, а на Лиманському — близько 15 штурмів.

«Армія РФ трохи змінила відповідну тактику по Куп’янському напрямку, фактично припинивши активні масовані штурмові дії після серйозних втрат. Зараз вони намагаються кидати в наступ те, що накопичили», — зазначив начальник ХОВА.

Як зазначив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, основні напрямки зосередження зусиль російських військ на Куп’янському напрямку – села Стельмахівка та Берестове. За його словами, там вони мали частковий успіх, але діями українських підрозділів були зупинені. Сирський також додав, що Силам оборони України вдалося покращити своє тактичне положення в районі Синьківки на Куп’янському напрямку.

«Разом з тим, відстежуємо нарощування чисельності та перегрупування військ противника на Харківському напрямку. На найбільш загрозливих напрямках наші війська посилено артилерійськими та танковими підрозділами», — написав Сирський.

Нагадаємо, що російські окупанти відновили свої спроби йти в наступ на Куп’янському напрямку, але успіху не мали, повідомив начальник Харківського гарнізону та сил оборони Харкова Сергій Мельник.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оцінює, що російським військовим не вистачає сил, необхідних для захоплення Харкова.