Наразі на Харківщині працює 38 піротехнічних розрахунків ДСНС.

За минулий тиждень вони знешкодили 398 російських боєприпасів на деокупованих територіях Харківської області. Про це повідомили у ГУ ДСНС.

«Всього, з початку бойових дій піротехніки ДСНС обстежили близько 6275 га території, з них 256 га за допомогою машин механізованого розмінування», – ідеться в повідомленні. 

Також від початку повномасштабного вторгнення на Харківщині піротехніки обстежили 306 кілометрів автомобільних доріг, 3212 км ЛЕП, 159 км залізничних колій та 223 км газопроводів.

Усього було виявлено та знешкоджено 91 тисячу 896 вибухобезпечних предметів.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також