Напередодні свят економісти Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця дослідили ціни на продукти, які входять до традиційної великодньої паски, крашанок, а також буженини в різних обласних центрах країни. 

Для цього використали стандартну рецептуру паски: орієнтовна вага пасок із вказаного набору продуктів має складати близько 3 кг випічки.

Відповідно до обраної рецептури в кожному місті, де проводилося дослідження, отримана середня вартість складових, яєць та м’яса. Одним з найбюджетніших цей набір виявився у Харкові. Найдорожчим – у Дніпрі та Львові.

Зокрема найдешевші паски та буженину у Харкові можна приготувати з продуктів придбаних у Чудо-маркеті (динаміка цін наведена на малюнках).

Індекс паски / Джерело: ХНЕУ імені Семена Кузнеця

«Серед інших обласних центрів найдорожчими містами виявились Дніпро та Львів. Там вартість складових на паски й буженину склала 770,23 та 694,72 грн відповідно. Трійку міст з найнижчими цінами на «великодній кошик», очолює Харків. За ним йдуть Київ та Одеса з вартістю 640,32, 677,54 та 681,8 відповідно», – підсумували в ХНЕУ імені Семена Кузнеця.

У порівнянні з аналогічним дослідження цін перед Новим роком, продукти в Києві подешевшали, тоді як в Дніпрі та Львові – подорожчали.

Індекс паски / Джерело: ХНЕУ імені Семена Кузнеця

Для дослідження було використано задню частину свинини, вартість яєць та базову рецептуру паски яка містить:

борошно пшеничне1100 г
дріжджі львівські пресовані80 г
цукор250 г
сіль1 чайна ложка
масло вершкове250 г
яйця20 штук
молоко350 г
родзинки300 г
ванільний цукор10 г
коньяк50 г
цедра лимона\апельсина30 г
Свинина задня частина1,5 кг

Дослідження проводилось у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця у період з 27 по 29 квітня методом моніторингу цін у ключових торговельних мережах та статистичної обробки даних. У дослідженні брали участь різні регіони України, ціни на продукти, які аналізуються, обирались як мінімальні у торговельних мережах від різних виробників з урахуванням наявних знижок. 

Читайте також

У Великдень більше ніж половину поліції Харкова залучать до охорони церков. У великодні дні більше ніж половина особового складу буде залучена до охорони громадського порядку поблизу 254 церков та на кладовищах.

Маніпуляція. Байден оголосив Великодню неділю «Днем видимості трансгендерів». Мережею шириться інформація, що президент США Джо Байден оголосив Великодню неділю, що проходить 31 березня, Днем видимості трансгендерів. Однак, чи правда це – розбиралися наші фактчекери.