Маніпуляція. Байден оголосив Великодню неділю «Днем видимості трансгендерів»

Вікторія Горак - 31 Березня 2024 | 17:31

Мережею шириться інформація, що президент США Джо Байден оголосив Великодню неділю, що проходить 31 березня, Днем видимості трансгендерів. Однак, чи правда це – розбиралися наші фактчекери.

Що сталося? 

Пропагандистські Telegram-канали «Rogandar NEWs: Новости, факты, события!» (архів)  «Шейх Тамир» (архів)  «Отряд Ковпака» (архів) поширили новину, що президент США Джо Байден оголосив великодню неділю, що проходить 31 березня, Днем видимості трансгендерів. Як зазначають фейкороби, указ зʼявився на сайті Білого дому.

«Тобто іншого “дня” для трансів, крім Великодньої неділі, у Білого дому не знайшлося? Так просто б уже скасували офіційно Великдень, що мізерничати», – дописують автори.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Насамперед ми перевірили офіційний сайт Білого дому. Так, ми дійсно знайшли лист-звернення президента Джо Байдена за 29 березня 2024 року, в якому привітав з Днем видимості трансгендерів.

«У День видимості трансгендерів ми вшановуємо надзвичайну мужність і внесок американців-трансгендерів і підтверджуємо відданість нашої нації створенню більш досконалого Союзу, де всі люди створені рівними та до яких ставляться однаково протягом усього життя», – йдеться у зверненні.

Однак зазначимо, що День видимості трансгендерів відзначають кожного року 31 березня.

Заснувала це свято у 2009 році виконавча директорка та співзасновниця Transgender Michigan Рейчел Крендалл-Крокер.

Як зазначає засновниця Дня видимості трансгендерів в інтервʼю для видання NPR, «у той час єдиним святом, про яке вона знала, присвяченим трансгендерним людям, був День пам’яті трансгендерів 20 листопада, присвячений вшануванню життів, загиблих у насильстві проти трансгендерів».

«Я хотіла день, коли ми могли б зосередитися на житті і де ми могли б проводити мітинги як одна спільнота по всьому світу», – зазначає Рейчел Крендалл-Крокер.

Як зазначає видання, ця ідея перетворилася на Міжнародний день видимості трансгендерів, який щороку припадає на 31 березня.

Тож, лист-звернення президента Джо Байдена є лише щорічним привітанням причетних до Дня видимості трансгендерів.

До прикладу, 31 березня 2023 року, на сайті Білого дому також є заява президента Джо Байдена з нагоди Дня видимості  трансгендерів.

Великдень

Дата святкування Великодня змінюється кожного року. Цей день вираховують від початку весняного рівнодення, що відбувається 21 березня, і лише коли настає повня, визначають найближчу неділю для святкування Великодня.

Однак, зауважимо, що дата святкування церковного свята у християн західного обряду та у православних чи греко-католиків різна. Так, до прикладу, цього року у Сполучених Штатах Америки відмічають Великдень 31 березня, а в Україні – 5 травня.

Тож, цього року, у США збіглося святкування двох свят: Великдень та День видимості трансгендерів.

Отже, російська пропаганда намагається демонізувати толерантне ставлення до вибору кожної людини та навмисно зманіпулювала заявою президента США Джо Байдена з метою викривлення суті. Так, День видимості трансгендерів відзначають вже 15 років, і цього року його святкування збіглося з датою Великодня, а саме 31 березня, коли християни західного обряду відзначають Великдень за Григоріанським календарем.

Висновок: маніпуляція

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.