Управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту ЖКГ Харківської міської ради скасувало публічну закупівлю щодо капітального ремонту та реставрації житлового будинку по вулиці Наталії Ужвій, 60, повідомляє Ґвара Медіа.

Мова йде про 16-поверховий будинок на Північній Салтівці у Харкові, який планували відбудувати до 31 грудня 2025 року.

Проєктною документацією на аварійно-відновлювальні роботи пошкодженого будинку передбачали відновлення без зміни геометричних розмірів та його функціонального призначення, з втручанням в опорні та огороджувальні системи, із заміною або відновленням зруйнованих або пошкоджених конструкцій.

У цьому будинку кількість квартир – 127; загальна площа будинку – 10 526,18 м²; загальна житлова площа 4444,10 м²; кількість поверхів – 16.

Журналісти Ґвари опісля отримання інформації про капремонт будинку 30 січня 2024 року звернулися до Харківської міської ради з питаннями про надання ПКД (проєктно-кошторисну документацію) на аварійно-відновлювальні роботи будівлі, результати експертизи, звіт про технічне обстеження будівлі сертифікованим експертом з переліком рекомендацій щодо відновлення робіт та їхнього характеру та пояснювальну записку про вартість відновлення будинку з характером руйнувань багатоквартирного житлового будинку.

Водночас зазначені документи департамент Харківської міської ради на запит редакції не надав, продовживши строк розгляду запиту до 20 робочих днів.

Журналісти Ґвари неодноразово оглядали цей будинок, опитали місцевих жителів, експертів з питань архітектури стосовно того, чи справді капітальний ремонт може коштувати 217,5 млн грн.

Протокол розгляду тендерних пропозицій

«Відмінити відкриті торги на закупівлю: Аварійно-відновлювальні роботи (капітальний ремонт) багатоквартирного житлового будинку по вул. Ужвій Наталії, 60 в м. Харків (45453000-7 – капітальний ремонт і реставрація) на підставі підпункту 3 пункту 50 Особливостей, а саме: скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг», – йдеться у протоколі розгляду тендерної пропозиції управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради.

На розробку проєктної документації на аварійно-відновлювальні роботи, експертизу проєктної документації, обстеження технічного стану об’єкту в чотирьох публічних закупівлях протягом 2023 року уже витрачено 1 432 938,9 грн.

 Північна Салтівка – район, який найбільше у Харкові постраждав від російських обстрілів у перші місяці повномасштабного вторгнення від російських обстрілів, там пошкоджено близько 70% багатоповерхівок.

На цю тему

«У вас свята, у нас війна»: як у Харкові проходять мітинги «Гроші на ЗСУ». Восени 2023 року — у відповідь на повідомлення ЗМІ про недоцільне використання місцевих бюджетів — Україною прокотилася хвиля мітингів «Гроші на ЗСУ». Під таким гаслом активісти щосуботи виходять під стіни міських рад, аби ті виділяли більше коштів на потреби військових. Ці акції розпочалися в Одесі та Києві, згодом ініціативу перейняли й інші міста. 

Громади Харківської області провели тендерів на закупівлю новорічних подарунків на суму 19 752 460 гривень – Ґвара підбиває підсумки та аналізує публічні закупівлі на сайті Prozorro.