Російських артилерійських та мінометних ударів зазнали близько 17 населених пунктів Харківщини: Синьківка, Стрілеча, Гатище та Котлярівка, тоді як авіаційних обстрілів зазнали Харків, Слобожанське, Веселе, Черкаські Тишки, Петропавлівка, Іванівка, повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

5 травня о 00:39 внаслідок ударів «Шахедів» горів будинок, господарчі споруди в Основ’янському районі Харкова. Постраждали 6 людей, серед них дівчинка 2015 року народження, гостра реакція на стрес. 

5 травня 00:30 російські російська армія обстріляла з артилерії село Олександрівку. Постраждали п‘ять домогосподарств, пошкоджено будинки, господарські споруди. В частині села було відсутнє світло, пошкоджено енергомережі.

4 травня 16:25 через обстріл ракетою С-300 зайнялася пожежа цеху цивільного підприємства, приватні будинки, господарчі споруди в Індустріальному районі Харкова. Постраждали шість осіб, всі працівники підприємства. Це пожежа локалізована.

4 травня о 16:51  Харківський район, Липецька громада, с. Борщова. Внаслідок обстрілу горів будинок.

4 травня 16:37 Харківський район, Липецька громада, с. Слобожанське. Внаслідок обстрілу горів будинок. Загинув 49-річний цивільний чоловік, який знаходився на вулиці поруч з будинком.

 4 травня о 15:15 обстріл керованою авіабомбою (КАБ) села Черкаські Тишки Харківського району. Удар в приватний будинок. Пошкоджено газову трубу. Постраждала 75-річна жінка. 

На Куп’янському напрямку російська армія наступала та намагалася прорвати українську оборону в районах Синьківки, Піщаного та Кислівки Харківської області, а також Стельмахівки та Берестового Луганської області. На цьому відтинку відбито 12 російських атак.

За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, наразі росіяни не мають достатньо сил для відкриття нової лінії фронту на Харківщині. Він сказав, що російська армія приступила знову до штурмових дій, які фактично проводить впродовж 10 місяців. Періодично армія РФ змінює напрямки, шукає слабкі місця. Наразі на Куп’янському напрямку йдуть активні бойові дії.

Заступник начальника ГУР МО Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході.

За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім, на його думку, основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Читайте ще

«Куп’янський рай…»‎: як відбувається евакуація зі сходу Харківської області. З Харкова до Куп’янська близько двох годин їзди автомобілем в одну сторону. Цей маршрут ледь не щоденно долають волонтери громадської організації «Троянда на руці»‎, щоб евакуювати мешканців з Куп’янського району, де російські війська щоденно завдають артилерійських та авіаударів.