Російські війська продовжували наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 4 травня, але не досягли підтвердженого просування, повідомляють в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Основною ціллю Росії на цій ділянці фронту є – повна окупація Луганської області та просування на схід Харківщини та північ Донецької області.

Військовослужбовці 6-ї штурмової роти та штурмової роти «В» 272-го мотострілецького полку (47 танкова дивізія, 1-ша гвардійська танкова армія, Московський військовий округ) заявили 4 травня, що вони нещодавно захопили Котлярівку (південний схід від Куп’янська). Проте, дослідники в Інституті вивчення війни (ISW) не знайшли геолокаційного візуального підтвердження цієї заяви.

Позиційні бої тривають на схід від Куп’янська біля Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного, Кислівки та Котлярівки; на північний захід від Сватового біля Берестового та Стельмахівки; та на захід від Сватового біля Андріївки.

Активні бойові дії також тривали на південний захід від Сватового біля Нововодяного, Макіївки та Невського; на захід від Кремінної біля Тернів та Торського; на південний захід від Кремінної біля Діброви; на південь від Кремінної поруч з Григорівкою, Серебрянським лісництвом та Білогорівкою.

За даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби авіаційних ударів зазнали Харків, Слобожанське, Веселе, Черкаські Тишки, Петропавлівка та Іванівка Харківської області.

Під вогнем артилерії були понад 110 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

На всіх фронтах відбулось 95 бойових зіткнень. Російська армія завдала 5 ракетних ударів, 69 авіаударів та здійснила 74 обстріли з РСЗВ по позиціях українських військ та населених пунктах.

Читайте на цю тему

У ніч на 5 травня 2024 року російська армія атакувала з північного та південного напрямків 24 ударними БпЛА типу «Shahed». Райони пусків – Курська область (РФ) та мис Чауда (тимчасового окупований Крим). В результаті бойової роботи знищено 23 ударних БпЛА над Харківською, Херсонською та Дніпропетровською областями.

Атака «шахедів»: у Харкові через уламки дронів пошкоджено приватні будинки — фото. У ніч на 4 травня у Харкові через падіння уламків збитих БПЛА горів приватний будинок, двоповерхова офісна та складська будівлі, постраждали 4 людини. 

«Куп’янський рай…»‎: як відбувається евакуація зі сходу Харківської області. З Харкова до Куп’янська близько двох годин їзди автомобілем в одну сторону. Цей маршрут ледь не щоденно долають волонтери громадської організації «Троянда на руці»‎, щоб евакуювати мешканців з Куп’янського району, де російські війська щоденно завдають артилерійських та авіаударів.