Російські війська продовжують наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна на межі Харківської та Луганської областей.

«Ворог проводить штурмові дії в Кислівці та Котлярівці. Як результат, Котлярівка окупована противником. Тривають зіткнення східніше Тернів та у Серебрянському лісництві, Сили Оборони відновили контроль над частиною позицій в сірій зоні», – повідомляють аналітики з Deepstatemap.

Раніше Інститут вивчення війни розповідав про те, що російські війська ведуть бої у центрі Кислівки на Харківщині. На опублікованих 2 травня геолокаційних знімках видно російську бронетехніку, ймовірно, 1-ї гвардійської танкової армії (Московський військовий округ), що діє в центрі цього села.

Уже 5 травня військовослужбовці 6-ї штурмової роти та штурмової роти «В» 272-го мотострілецького полку (47 танкова дивізія, 1 гвардійська танкова армія, Московський військовий округ) заявили, що вони нещодавно захопили Котлярівку (південний схід від Куп’янська). Проте, дослідники в Інституті вивчення війни (ISW) не знайшли геолокаційного візуального підтвердження цієї заяви.

Кислівка та Котлярівка на Харківщині / Мапа: deepstatemap

На оновленій мапі Deepstatemap Котлярівка та більша частина Кислівки вказані як окуповані Росією території.

Кислівка — село у Петропавлівській сільській громаді Куп’янського району Харківської області. Довоєнне населення становило майже 1000 осіб. До села примикає село Котлярівка (населення до війни – 255 жителів). Через населений пункт проходить залізниця Куп’янськ — Сватове — Попасна, однойменна станція Кислівка. Поруч проходить автомобільна дорога Н26, яка сполучає Чугуїв (Харківська область) та Мілове (державний кордон з РФ у Луганській області).

Під час російського повномасштабного вторгнення в Україну села були під російською окупацією, в ході Харківського контрнаступу українські військові звільнили від російської окупації у 2022 році.

На цю тему

ISW: російські війська продовжують наземні атаки на Куп’янському напрямку, але не досягли підтвердженого просування. Основною ціллю Росії на цій ділянці фронту є – повна окупація Луганської області та просування на схід Харківщини та північ Донецької області.

У ніч на 5 травня 2024 року російська армія атакувала з північного та південного напрямків 24 ударними БпЛА типу «Shahed». Райони пусків – Курська область (РФ) та мис Чауда (тимчасового окупований Крим). В результаті бойової роботи знищено 23 ударних БпЛА над Харківською, Херсонською та Дніпропетровською областями.