Фейк. «Невдаха вийшов на пенсію»: лютнева обкладинка журналу «Titanic» присвячена Залужному

Анна Орманжи - 18 Лютого 2024 | 07:42

Російська пропаганда неодноразово поширювала фейкові новини про колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Цього разу, мережею поширили нібито нову обкладинку журналу «Titanic», де Залужного зобразили в образі «м’ясника у відставці». Аналіз обкладинки — читайте у нашому розборі.

Що сталося?

14 лютого проросійські Telegram-канали, зокрема «Олеся Лосева» (архів), «SPRÁVY Z FRONTU»(архів),  «Шкварка News», «Pravda víťazí»(архів)  та інші поширили нібито обкладинку німецького журналу «Titanic» за лютий 2024 року з заголовком «Невдаха вийшов на пенсію». На ній нібито колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, зображений «м’ясником у відставці».

«Цілий мінікомікс про Залужного, який спить на трупах українців, бігає по трупам українців, миється за допомогою відірваної руки українця і платить у магазині грошима мерців» стверджується у дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Німецький журнал «Titanic» розміщує зображення примірників журналу на офіційному сайті та своїх сторінках в соціальних мережах Х, Facebook та Instagram.

Примірник «Titanic» виходить один раз на місяць і обов’язково має номер, відповідний числовому значенню місяця з початку року в форматі «Nr. » + число місяця. 

Ми почали з перевірки публікацій на сайті та сторінках в соціальних мережах видання та з’ясували, що обкладинки з таким зображенням не існує на жодному з офіційних ресурсів «Titanic».

Після цього, ми провели аналіз обкладинки. У правому верхньому куті міститься позначка місяця та року випуску за лютий 2024, 

Проте номера примірника немає, адже є позначка «Internet-Aufgabe», що з німецької мови переводиться як «Інтернет-завдання». Припускаємо, що таким чином пропагандисти хотіли вказати на обкладинці примітку «Інтернет-видання», однак некоректно перевели на німецьку мову слово «видання», яке німецькою мовою правильно буде – «Auflage».

Єдина обкладинка за лютий 2024 року, опублікована на офіційних ресурсах «Titanic», має зовсім інший вигляд, номер примірника «Nr.2» та присвячена тварині року 2024.

Тож, ми маємо черговий фейк, що має на меті вчергове дискредитувати військове керівництво України, адже це є однією з основних задач російської пропаганди.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.