Фейк. «Він лише розповів правду»: обкладинка іспанського журналу El Jueves присвячена інтерв’ю Такера Карлсона з Путіним

Владислав Герасименко - 21 Лютого 2024 | 08:54

Створення фейкових обкладинок є однією з постійних технологій російської пропаганди. Так, пропагандистські Telegram-канали повідомили, що іспанський сатиричний журнал El Jueves нібито випустив обкладинку, де зображено Західних політиків та Президента України Володимира Зеленського, які розгублено стоять на фоні інтерв’ю Такера Карлсона з Путіним. Чи насправді була така обкладинка читайте далі.

Що сталося?

13 лютого 2024 пропагандистський Telegram-канал «Олеся Лосева» повідомив, що іспанський сатиричний журнал El Jueves випустив обкладинку, де зображено як Західні політики разом з Президентом України Володимиром Зеленським «обмочилися від страху» через перегляд інтерв’ю американського тележурналіста Такера Карлсона з російським президентом Володимиром Путіним. 

«Він лише розповів правду», — йдеться в заголовку.

Цю новину також поширили інші пропагандистські Telegram-канали, такі як «VОZМЕЗДИЕ», «Шкварка News», «РОКОТ», «AleksandrSuslov ZOV», «Галушкин Каганат» та «Z-PolitWera».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

На обкладинці вказаний номер «2397». Тож, ми відвідали офіційний сайт журналу, щоб з’ясувати, чи справді була зазначена обкладинка. Як виявилося, на момент написання цього матеріалу, останній випуск журналу був під номером 2396.

На офіційній сторінці El Jueves в соцмережі Instagram було анонсовано обкладинку для майбутнього 2397-го випуску журналу. Ця обкладинка присвячена дню Святого Валентина, а не інтерв’ю Такера Карлсона з Путіним.

Крім того, ми звернули увагу на подібність цієї фейкової обкладинки з тією, що публікували пропагандисти в грудні минулого року, а до цього у вересні 2022 року.

Так, фейкова обкладинка з заголовком «Мачо не зупинити» та «лютнева» обкладинка «Він лише розповів правду», мають незначні відмінності.

Отже, пропагандисти вже втретє використали фейкову обкладинку іспанського журналу El Jueves, що має на меті справити враження на російську аудиторію, та створити образ «значущості» та «впливовості» російського президента на світовій арені. 

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.