Фейк. «Генерал кратер»: обкладинка Charlie Hebdo присвячена Сирському

Ігор Сум - 17 Лютого 2024 | 21:14

Створення фейкових обкладинок є однією з постійних технологій російської пропаганди. Ми неодноразово спростовували їх як у 2022, так і у 2023 роках. Нещодавно в мережі з’явилося зображення обкладинки нібито останнього випуску сатиричного журналу Charlie Hebdo з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським. Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

15 лютого Telegram-канал «BelVestnik» (архів) поширив інформацію про те, що французьке щотижневе сатиричне видання Charlie Hebdo нібито випустило нову обкладинку з карикатурою на Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

На карикатурі нібито зображений Сирський серед загиблих українських військових, які нібито загинули поблизу міста Селидове Донецької області.

«Напис на обкладинці — «Генерал кратер», на честь 1500 вбитих … під Селидовим», — йдеться у дописі пропагандистів.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насправді така обкладинка відсутня як на сайті журналу Charlie Hebdo в розділі Unes, де зібраний архів усіх обкладинок видання, так і на сторінках у соціальних мережах.

Також, пропагандисти зазначають, що журнал вийшов 14 лютого 2024 року під номером 1648, проте останній випуск журналу за 14 лютого має номер 1647.

На обкладинці зі справжнього випуску відсутні жодні згадки про Сирського та Селидове, і має вона геть інший вигляд.

Зазначимо, що командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський 13 лютого на своєму Telegram-каналі застеріг, що російська пропаганда запустила дезінформаційну кампанію про нібито втрати Сил оборони України під Селидовим на Донеччині.

«Це – російська ІПСО. Таким чином противник відволікає увагу від своїх щоденних колосальних втрат на Таврійському напрямку». 

Тож, російські пропагандисти створили фейкову обкладинку французького видання Charlie Hebdo, задля дискредитації нового Головнокомандувача ЗСУ, шляхом створення негативної асоціативної прив’язки.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.