Фейк. Нова обкладинка турецького видання LeMan присвячена двом лідерам країн Сі Цзіньпін та Байдену

Вікторія Горак - 10 Грудня 2023 | 18:06

Майже кожна вагома подія у світі знаходить відображення у фейкових обкладинках російської пропаганди. Так, 15 листопада відбулася зустріч президента Джо Байдена та лідера КНР Сі Цзіньпін у Сан-Франциско. Тож, майже одразу ж у мережі зʼявилася нібито нова обкладинка турецького видання LeMan, що присвячена двом лідерам країн. На малюнку Сі Цзіньпін сидить біля річки, а повз нього пропливає «труп» Джо Байдена. Чи дійсно це так читайте у матеріалі.

Що сталося?

Проросійські Telegram-канали «Кали югаToday» (архів), «Шкварка 2.0» (архів) та «Оптимистка в штатском 🇷🇺» (архів) поширили нібито нову обкладинку турецького сатиричного журналу LeMan, на якій карикатурно зображений лідер Китаю Сі Цзіньпін, що сидить біля річки, а повз нього пропливає мертве тіло президента США Джо Байдена.

«Якщо ви просидите біля річки досить довго, то побачите, труп вашого ворога, який пливе повз», – йдеться в заголовку

Також цю новину поширили низка користувачів соціальної мережі Х (колишній Twitter), зокрема «Новиков Александр» (архів).

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Першим кроком ми перевірили сайт та усі соціальні мережі турецького журналу «Le Man» і не знайшли жодного випуску з такою обкладинкою.

Обкладинка, яку поширюють пропагандисти, нібито була опублікована в пʼятницю 17 листопада 2023 року: випуск 2023/45 під номером 1652.

Однак, 17 листопада 2023 року насправді 45 випуск видання Le Man вийшов у світ 22 листопада 2023 року і мав номер 1652. Його обкладинка присвячена проблемам в гуртожитках.

«Гуртожитки KYK, які вже кілька місяців не сходять з порядку денного через смертельні падіння та несправності ліфтів, тепер на порядку денному через їхню їжу. В той час як в їжі можна знайти комах, зубочистки, волосся, болти, горіхи тощо, хліб, як правило, черствий і запліснявілий… У той час як у деяких гуртожитках тривалий час відключали воду, у жіночому гуртожитку, як стверджувалося, не вмикали обігрівачі», – йдеться в описі на обкладинці.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.