Фейк. «Короста – новий олімпійський вид спорту 2024?»: німецький журнал Eulenspiegel висміює майбутні Олімпійські ігри в Парижі

Назар Гламазда - 14 Листопада 2023 | 08:27

Ми вже спростували фейки щодо нашестя клопів у Парижі через українських біженців. Цього ж разу мережею поширюють нібито нову обкладинку німецького журналу Eulenspiegel, що присвячена наступним Олімпійським іграм у Парижі. Так, на обкладинці зображені спортсмени, що потерпають від корости. Чи дійсно існує така обкладинка — розібрались наші фактчекери. 

Що сталося? 

Telegram-канал «Харьковчаночка» опублікував допис про те, що нібито німецький журнал Eulenspiegel присвятив свою нову обкладинку літнім Олімпійським іграм 2024 в Парижі. На обкладинці на передньому плані стоїть чоловік, схожий на президента міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, що потерпає від корости. На задньому плані чешуться спортсмени, ймовірно через ту ж саму хворобу.

«Короста – новий олімпійський вид спорту 2024?», – запитують на обкладинці. 

«Чекаємо, коли французькі спецслужби звинуватять редакцію в роботі на росіян», – коментують обкладинку Eulenspiegel автори допису. 

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Спершу ми перевірили номер та дату випуску обкладинки, що поширює пропагандистський паблік. Цей нібито примірник Eulenspiegel має номер 70/78 і мав бути опублікований у листопаді.

Проте справжній випуск з таким номером та датою має геть іншу обкладинку.

 «Це — вбивця Хрупалли»: заголовок журналу. Сама обкладинка присвячена лідеру проросійської партії «Альтернатива для Німеччини» Тіно Хрупаллі.

Також ми перейшли за штрих-кодом, який можна помітити на обкладинці. Так, ми потрапили на Telegram-канал «OLYMPICS HAS FALLEN», який присвячений критиці Олімпійських ігор. Зауважимо, що нам не вдалось знайти там обкладинку Eulenspiegel присвячену корості.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Фейк. Українців в Ізраїлі вербують до ЦАХАЛ
  • Фейк. На OLX продають «адреси євреїв»;
  • Фейк. Ґрета Тунберг закликала використовувати на війні веганські гранати.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.