Скриншот з мультфільму «Оггі та Кукарачі»

Фейк. Через українських біженців у Франції сталося нашестя клопів

Владислав Герасименко - 22 Жовтня 2023 | 14:29

Один з напрямків російської пропаганди в кампанії з дискредитації України — це створення викривленого образа українських біженців. Так, в російських ЗМІ українці постають як люди аморальної поведінки, утриманці, що відмовляються працювати та інше. Цього разу французьке видання «Libération» нібито звинуватили українців у нашесті клопів. Чи дійсно це так – дізнавайтеся в нашому матеріалі.

Що сталося?

На початку жовтня, низка проросійських Telegram-каналів як-от: «ПУТИН в Telegram», «Выпускайте Кракена!» та «Украина.ру» поширили новину про те, що українські біженці спричинили у Парижі нашестя клопів. Згідно з дописами пропагандистів, про це написали у французькому видання «Libération». За доказ, вони надають нібито скриншот з сайту «Libération».

«Париж захопили паразити. Все тому, що біженці з України привезли у своїх речах паразитів, яким дуже сподобався французький клімат», – йдеться на «скриншоті» нібито сайту французького видання Libération.

Варто зазначити, що викладені тези про те, що українські біженці спричинили нашестя клопів, отримали продовження в інших публікаціях російського інфопростору. Так, деякі ЗМІ висвітлили ці «новини»:

Інформація про це з’явилася і на YouTube.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Вже 4 жовтня, видання «Libération» оприлюднили спростування:

«Ні, «Libération» не звинуватили в нашесті клопів українських біженців».

У спростуванні французьке видання зазначили, що одним з першоджерел фейкової новини є російське пропагандистське ЗМІ «Украина.ру», яке належить медіагрупі Russia Today.

Загалом спростування «Libération» посилалося на матеріал видання RE:BALTICA/RE:CHECK:

«Українці приносять жуків у Париж», або як політик з Даугавпілса поширює російську брехню».

У спростування RE:BALTICA/RE:CHECK зазначають:

«Те, що це фейкова новина, а скриншот із логотипом Liberation сфабрикований, підтвердив фактчекерам з Re:Check  журналіст французького видання Флоріан Гутьєр в електронному листуванні: «Такі речення ніколи не публікувалися в нашій газеті чи на порталі. Це класичний фейк».

Висновок: фейк

Читайте також

  • «В Україні продовжують зростати ціни на фембоїв»: російська пропаганда знов створила з мема новину;
  • Фейк. Мобільного оператора Київстар замінить UKRSTAR;
  • Маніпуляція. Прихована мобілізація жінок з медичною освітою.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.