Фейк. «До останнього»: німецький сатиричний журнал «Titanic» випустив обкладинку про українських військових

Владислав Герасименко - 16 Січня 2024 | 11:00

Російська пропаганда вже давно використовує підробку обкладинок іноземних видань для того, щоб дискредитувати Україну, навіть вигадуючи неіснуючі видання. Цього разу ми побачили в одному з пропагандистських Telegram-каналів обкладинку нібито від німецького журналу «Titanic», де зображені українські військові у вигляді куль в магазині автомата. Чи справді була така обкладинка — читайте в матеріалі.

Що сталося?

12 січня 2023 пропагандистський Telegram-канал «Олеся Лосева» опублікував обкладинку нібито від німецького сатиричного журналу «Titanic», де зображені українські військові в магазині автомата замість куль. Сама обкладинка містить заголовок німецькою мовою: «До останнього».

«Дуже точна ілюстрація того, що відбувається з українцями на фронті — тривалість їхнього життя, зазвичай дорівнює тривалості життя кулі в магазині», — коментують зображене на обкладинці пропагандисти.

Також цю новину поширили інші пропагандистські Telegram-канали, такі як «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z», «Шкварка News», та «BelVestnik».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

На офіційному сайті журналу такої обкладинки немає. Останній випуск журналу, який має вийти цього місяця, тобто в січні, був анонсований 21 грудня минулого року. І на його обкладинці не йдеться про Україну.

До того ж у верхньому правому кутку на реальних обкладинках вказують номер випуску журналу, а на обкладинці з пропагандистських пабліків — напис «Internet-Aufgabe», що перекладається як «інтернет-завдання».

Отже, перед нами черговий фейк російської пропаганди, який ставить на меті дискредитацію ЗСУ та мобілізаційних заходів в Україні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.