Влада намагається залучити міжнародних донорів.

На консервацію зруйнованого росіянами музею Сковороди на Харківщині потрібні 10 мільйонів гривень, роботи проведуть до зими, якщо не знайдуть закордонного донора для проєкту відновлення. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Щоб там провести консервацію, потрібно близько ₴10 мільйонів – чималі кошти. Бо консервація ж полягає не в тому, щоби поставити навіс просто, від, умовно кажучи, дощу. Це певний комплекс заходів», – пояснив Синєгубов.

За словами голови ХОВА, наразі влада має кілька міжнародних партнерів, які готові долучитися до відновлювання культурних об’єктів Харківщини.

«Тож якщо втілюватиметься проєкт, об’єкт розконсервують – і вийде, що ми даремно витратили бюджетні кошти. Якщо ж нам не вдасться залучити кошти донорів, то до зими будемо вживати консерваційні заходи», – зазначив голова ХОВА.

Національний літературно-меморіальний музей Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області війська РФ повністю зруйнували у ніч на 7 травня 2022 року. Колись тут жив і творив відомий філософ. Стоїть там і знаменитий дуб, під яким він любив працювати.

Наприкінці вересня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики оголосило збір коштів для відновлення музею у межах проєкту «Збережіть українську культуру». Амбасадорами ініціативи стали:

  • Святослав Вакарчук;
  • український реп-виконавець Володимир Самолюк, більш відомий як Skofka;
  • гурт Kalush Orchestra;
  • Wellboy;
  • блогер-мільйонник кіт Степан;
  • співачка Jerry Heil.

Святослав Вакарчук став першим благодійником проєкту і задонатив на відновлення музею Сковороди на Харківщині 350 тисяч гривень. Наприкінці листопада переможці цьогорічного Євробачення «Kalush Orchestra» передали на реконструкцію пам’ятки 330 тисяч гривень у доларовому еквіваленті.

Читати також:

Стежка Сковороди: як створювали туристичний маршрут у Бабаях під Харковом.

  • Стежка Сковороди: як створювали туристичний маршрут у Бабаях під Харковом.
  • Активісти провели толоку біля садиби Сковороди на Харківщині.