Кіт Степан із Харкова став амбасадором проєкту від МКІП — «Збережіть українську культуру».

Це вже третя зірка, яка долучилася до збереження нашої культурі та відновлення зруйнованих росіянами українських пам’яток.

За Степаном у TikTok стежить 1,1 мільйона людей, акаунт в Instagram налічує понад 1,3 мільйона підписників. Кота зазвичай знімають за столом у кухні поряд із келихом вина або алкогольним коктейлем.

7 травня 2022 року російські військові під час обстрілу знищили Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди. Снаряд влетів під дах будівлі — спалахнула пожежа. Вогонь охопив усю будівлю.

Руйнація музею Сковороди викликала масове обурення в соцмережах. Українці закликають виключити Росію з ЮНЕСКО, організації ООН, яка опікуються культурною спадщиною. Його ремонт оцінюється у 112 млн грн, тоді як вдалося зібрати всього лише 1305 грн.

Мета проєкту «Збережіть українську культуру» полягає у приверненні уваги до воєнних злочинів країни-агресора росії в Україні, відновленні та збереженні об’єктів культурної спадщини, які постраждали від російської військової агресії, та загалом популяризації української культури у світі.

З початку повномасштабної війни в Україні росія вже повністю чи частково зруйнувала понад 500 пам’яток культури. Зараз на порталі проєкту завантажено 16 об’єктів з розподілом на категорії: «повністю зруйновані», «пошкоджені» та «ті, які призупинили свою роботу».