Наразі верифіковано 552 об’єкти культурної спадщини та культурної інфраструктури, які пошкодили росіяни.

Про це повідомила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва  під час міжнародної науково-практичної конференції «Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація».

Станом на 26 жовтня МКІП верифікувало 552 епізоди пошкоджень та руйнувань. З них:

  • 171 пам’ятка;
  • 146 об’єктів цінної історичної забудови;
  • 58 монументів та творів мистецтва;
  • 44 музеї.

За інформацією від обласних адміністрацій, загалом ушкоджень зазнало майже 1000 об’єктів культурної інфраструктури.

«Культурна спадщина є одним з ключових елементів національної безпеки. Це має знайти своє відображення у галузевих стратегіях та щоденних практиках. Розбудова екосистеми спадщини України дозволить зберегти національне надбання та розкрити її потенціал для розвитку українського суспільства, а також збалансувати інтереси різних акторів, кожний з яких несе також і свою частку відповідальності за спільне майбутнє. Чи буде історичне середовище наших міст збережене, як саме, і чи будуть проєкти відновлення такими, що надихають і створюють можливості для розвитку, людиноцентричними та екологічними – залежить від кожного з нас», – сказала вона.

Нагадаємо, що Мінкульт та Vodafone запустили проєкт «Збережіть українську культуру» спрямований на залучення благодійних коштів для відновлення пам’яток культурної спадщини в Україні.