Попри обстріли та бойові дії сьогодні Харківщина розпочала новий навчальний рік. Освітній процес відбуватиметься у дистанційному режимі з міркувань безпеки.

Цьогоріч в режимі онлайн працюватимуть 559 закладів загальної середньої освіти з 715, де навчатиметься 260 тисяч дітей. У закладах вищої та фахової передвищої освіти в режимі онлайн навчатимуться 145 тисяч студентів.

Gwara Media відвідала одну зі шкіл у центрі Харкова. На щастя, її будівля не постраждала від обстрілів, хоча знаходиться неподалік місць, куди прилітали російські ракети. Навчальний процес тут розпочали за графіком.

У школі навчається станом на сьогодні 898 дітей, більшість учнів знаходиться за кордоном. Попри це, всі дітки сьогодні вийшли на уроки у Zoom.

Олександр Магула / Gwara Media

«Ми намагалися подарувати їм свято 1 вересня не дивлячись ні на що. Кожен учень на Zoom-лінійки по черзі подзвонив у дзвоник.

Дзвоник — це нагадування про рідний край і про свято першого вересня. Кожна дитина мріє подзвонити в нього у цей день, а ми мріємо, щоб усі наши учні якомога швидше повернулися до рідної гімназії» — сказала директорка харківської гімназії Олександра Зуб.

Олександр Магула / Gwara Media
Олександр Магула / Gwara Media
Олександр Магула / Gwara Media
Олександр Магула / Gwara Media

Російська армія зруйнувала на території області 21 школу, ще 210 шкіл отримали ушкодження, а на окупованих територіях опинилися 150 шкіл.