2 березня від російський обстрілів зазнала часткових руйнувань будівля Харківської державної академії дизайну та мистецтв.

Пам’ятка є твором відомого архітектора Костянтина Жукова. Стилістика будівлі наслідує традиції дерев’яного культового будівництва — «закопанський» стиль даху, різьблені колони між вікнами, трапецієподібні дверні прорізи та інше.

Споруда цікава тим, що зберегла автентичне покриття покрівлі з черепиці. Частину площі даху з боку двору займають зенітні світлові ліхтарі.

У вікні парадних сходів розміщено кольоровий вітраж. Віконні прорізи сходової клітки західного крила поєднує поліхромний вітраж. Взагалі будинок виконує роль акценту в забудові південної частини вулиці Мистецтв.

У рамках проєкту «Збережіть українську культуру» збирають гроші на відновлення будівлі.

Пошкодження Харківської державної академії дизайну та мистецтв / restore.mkip.gov.ua

Проєкт був створений за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та телеком-оператора «Vodafone Україна».

Мета — привернути увагу до воєнних злочинів країни-агресора Росії в Україні, відновленні та збереженні об’єктів культурної спадщини України, які постраждали від російської військової агресії та загалом популяризації української культури у всьому світі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.