Гурт Kalush Orchestra передав понад 300 000 гривень на відновлення музею Григорія Сковороди, який знищили ракетним ударом росіяни на Харківщині.

Про це проінформували в Міністерстві культури та інформаційної політики України. 

Під час туру в Америці та Канаді музиканти продали власний контрабас, а отриманні кошти перерахували на проєкт «Збережіть українську культуру».

«Амбасадори проєкту «Збережіть українську культуру» та переможці цьогорічного Євробачення Kalush Orchestra передали на відновлення музею Григорія Сковороди, що у Сковородинівці, 330 000 гривень у доларовому еквіваленті», – йдеться в повідомленні.

Наприкінці серпня МКІП спільно з телеком-оператором Vodafone Україна запустили проєкт «Збережіть українську культуру», спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні.

«Під час наших концертів за кордоном ми намагаємося збирати кошти для України. Ось на одному з наших концертів у Вашингтоні у нас з‘явилась ідея влаштувати додатково благодійний аукціон. Нам вдалося продати новенький контрабас, на такому зазвичай грає наш Сашко Кондратюк, і отримати чималу суму. Ми вирішили передати її до фонду Міністерства культури та інформаційної політики. Окрім того, це не перший такий благодійний аукціон. Ми плануємо й надалі проводити подібні аукціони, щоб зібрати якомога більше грошей для допомоги українцям», – каже Олег Псюк, лідер гурту Kalush Orchestra.