Міністерство культури та інформаційної політики разом з Vodafone Україна запустили проєкт «Збережіть українську культуру» спрямований на залучення благодійних коштів для відновлення пам’яток культурної спадщини в Україні.

Проєкт презентували під час брифінгу в Медіацентрі Україна, – повідомляє Укрінформ.

«З 24 лютого 469 об’єктів культурної спадщини України було серйозно пошкоджено або зруйновано військами рф, а також 1000 творів мистецтва. Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Vodafone Україна запустили проєкт із залучення благодійних коштів для їхньої відбудови. Ми пропонуємо усім небайдужим до культури людям, провідним інституціям, меценатам та світовим урядам долучитися до збереження та відбудови української та світової культурної спадщини», – сказала заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар.

Мета проєкту – зібрати понад 470 млн грн для відновлення 15 пошкоджених об’єктів. Повну інформацію можна отримати на туристичному порталі Find and Follow від Vodafone.

На мапі можна побачити об’єкти, які зруйновано повністю, частково пошкоджено або закрито для відвідування.

Зображення: findandfollow.com.ua

Директорка з корпоративного управління і контролю Vodafone Україна Ольга Дейнега теж закликала бажаючих долучатися до відбудови:

«Я зі свого боку закликаю також всіх меценатів, спонсорів, Євросоюз долучатися до цього надзвичайно важливого для кожного українця проєкту, донатити. Що швидше ми відновимо об’єкти нашої культурної спадщини, то легше буде на душі кожному українцю».

Через те, що об’єктів пошкоджених від обстрілів стає дедалі більше, відповідно змінюватиметься й ціна на їх відновлення. Тому меценати також можуть стати спонсорами окремої культурної пам’ятки та внести всю суму необхідну для відновлення. 

Нагадаємо, що найбільше руйнувань культурної спадщини зазнала Харківська область – 104 об’єкти та 84 у Харкові.