Міністерство культури та інформаційної політики станом на 10 серпня зафіксувало вже 464 епізоди воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини.  

Внаслідок російських обстрілів пошкоджено 139 об’єктів культурної спадщини. Зокрема 23 пам’ятки національного значення, 109 пам’яток місцевого значення, 108 об’єктів цінної історичної забудови та 7 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Злочини зафіксовано в 15 регіонах України. Найбільше руйнувань зазнала Харківська область – 104 об’єкти та 84 у Харкові.

Також через війну постраждали 361 мистецький об’єкт та заклад культури, з яких 162 релігійних споруд, 70 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших мистецьких осередків; 51 меморіальний пам’ятник та твір мистецтва; 44 бібліотеки; 34 музеї та заповідника.

Заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва повідомила, що перелік ще уточнюється, оскільки зараз звіряють інформацію з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті та з обласними адміністраціями.

Крім культурних об’єктів, під обстріли також потрапляють навчальні заклади. За даними порталу Міносвіти saveschools.in.ua, в Україні від ударів росіян пошкоджено 2211 закладів освіти, 230 з них повністю знищено. Додамо, що у Харкові близько 110 шкіл зазнали руйнувань.