Співачка Яна Шемаєва, відома як Jery Heil долучилася до проєкту «Збережіть українську культуру».

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Сьогодні музика — це та м’яка сила, яка може не тільки говорити до інших народів про Україну, але й закохати інших у нашу культуру.

«Нині кожен молодий українець, який має доступ до соціальних мереж, презентує Україну в усьому світі! Тож, як представниця сучасної української музики, вважаю своєю місією привертати увагу саме до культури нашої держави. Росія знищує архітектуру та історичні пам’ятки саме тому, що знає: без предметних доказів історія перетворюється на легенду. Ми не дамо їм цього зробити!» — сказала співачка.

Зараз Jery Heil з гастролями в Німеччині. Артистка на концертах збирає кошти на відбудову зруйнованих українських пам’яток та об’єктів культури. Це вже п’ята лідерка суспільної думки, яка долучилася до проєкту.

За даними МКІП із початку повномасштабної війни в Україні зруйновано понад 1300 об’єктів культури. Через це в серпні 2022 року МКІП разом із телеком-оператором Vodafone Україна ініціювали проєкт «Збережіть українську культуру», спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні.

Для відновлення об’єктів необхідно зібрати понад 470 мільйонів гривень, однак це ще не кінцева сума, оскільки список зруйнованої української спадщини поповнюється.

Амбасадорами проєкту також стали:

  • Святослав Вакарчук, який став першим благодійником і задонатив на відновлення музею Сковороди на Харківщині;
  • Український реп-виконавець Володимир Самолюк, більш відомий як Skofka;
  • Гурт Kalush Orchestra;
  • Wellboy;
  • Блогер-мільйонник кіт Степан.

Про Jery Heil

  • Українська співачка та лауреатка премії Music Moves Europe Awards;
  • Здобула відомість як відеоблогерка та кавер-виконавиця пісень світових і вітчизняних виконавців.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.