Український реп-виконавець Володимир Самолюк, більш відомий як Skofka, долучився до проєкту «Збережіть українську культуру». 

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Я радий, що завдяки участі в таких проєктах як «Збережи українську культуру», я можу допомогти у відновленні культурних пам’яток, які зруйнував ворог, можу допомогти Україні, маю можливість робити щось добре, світле, історичне. Проте, я б не міг вагомо допомагати, якби люди не слухали мою музику – за що я їм вдячний і за що вдячна Україна в цілому! Ми точно вистоїмо, переможемо, відбудуємо! Потрібне лише терпіння, час, надія, бойовий дух, любов до нашого та такі проєкти! Разом – ми дійсно велика сила. Слава Україні!» – сказав музикант. 

Мета проєкту «Збережіть українську культуру» полягає у приверненні уваги до воєнних злочинів країни-агресора росії в Україні, відновленні та збереженні об’єктів культурної спадщини, які постраждали від російської військової агресії, та загалом популяризації української культури у світі.

З початку повномасштабної війни в Україні росія вже повністю чи частково зруйнувала понад 500 пам’яток культури. Зараз на порталі проєкту завантажено 16 об’єктів з розподілом на категорії: «повністю зруйновані», «пошкоджені» та «ті, які призупинили свою роботу».  

Щоб відреставрувати ці пам’ятки культури, необхідно більш як 470 мільйонів гривень. 

Нагадаємо, що на початку жовтня гурт Kalush Orchestra став амбасадором проєкту  «Збережіть українську культуру».