У ніч на 7 травня 2022 року війська РФ повністю зруйнували Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка Харківської області. Колись тут жив і творив відомий філософ. Стоїть там і знаменитий дуб, під яким він любив працювати.

Міністерство культури та інформаційної політики України за 7 місяців існування проєкту «Збережіть українську культуру» зібрало близько чотирьох мільйонів гривень на відновлення музею Сковороди, повідомив очільник МКІП Олександр Ткаченко на брифінгу в Харкові.

Музей у Сковородинівці після ракетного удару / Діана Руда, для Ґвара Медіа

«Там зібрали близько 3-4 мільйонів», — зазначив Ткаченко.

Крім цього, за словами міністра культури, в ЮНЕСКО також пообіцяли надати певну суму коштів на відновлення музею. Скільки саме, не уточнвив. Однак «Сковорода є одним із пріоритетів — це факт».

Загалом за попередніми оцінками, для повної відбудови музею необхідно близько 112 млн гривень. У грудні 50 тисяч доларів на заходи з консервації музею Григорія Сковороди надали ЮНЕСКО. Ще 450 тисяч гривень на проведення науково-проєктних робіт, необхідних задля відновлення будівлі, виділили з обласного бюджету Харківська ОВА.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та журналістка Ґвара Медіа Дар’я Лобанок / Фото: Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Наприкінці вересня МКІП оголосило збір коштів для відновлення музею у межах проєкту «Збережіть українську культуру». Амбасадорами ініціативи стали:

  • Святослав Вакарчук;
  • український реп-виконавець Володимир Самолюк, більш відомий як Skofka;
  • гурт Kalush Orchestra;
  • Wellboy;
  • блогер-мільйонник кіт Степан;
  • співачка Jerry Heil.

Святослав Вакарчук став першим благодійником проєкту і задонатив на відновлення музею Сковороди на Харківщині 350 тисяч гривень. Наприкінці листопада переможці цьогорічного Євробачення «Kalush Orchestra» передали на реконструкцію пам’ятки 330 тисяч гривень у доларовому еквіваленті.

Однак на сайті проєкту «Збережіть українську культуру» все ще вказано, що на відновлення музею зібрано 19 тисяч гривень.

Скриншот з сайту / restore.mkip.gov.ua
  • У Харківській області пошкоджено 36 пам’яток культури.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.