Загалом в Україні пошкоджено або зруйновано 1322 культурної інфраструктури, повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Харківщина продовжує потерпати від вибухів від постійних обстрілів, у тому числі страждають її пам’ятки культури.

«У нас близько 9,5 тисяч пам’яток культури, 36 пам‘яток пошкоджено в Харківській області. Серед 2 тисяч будинків культури 172 пошкоджено або зруйновано вщент», – сказала заступниця голови ХОВА Віта Ковальська.

За словами міністра, найбільше постраждали клуби та бібліотеки. Поки що випадків про викрадення музейних експонатів на Харківщині не зафіксовано.

Одна з найбільш відомих пам’яток культури, яка постраждала – це Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка. Він був зруйнований у ніч на 7 травня від ракетного удару. Для відновлення закладу необхідно понад 112 мільйонів гривень.

Також постійних обстрілів значно постраждав історичний центр Харкова та багато пам’яток культурної спадщини міста, зокрема:

  • Харківська обласна адміністрація;
  • Харківський художній музей;
  • Будинок «Слово»;

Наприкінці серпня Міністерство культури та інформаційної політики разом з Vodafone Україна запустили проєкт «Збережіть українську культуру» спрямований на залучення благодійних коштів для відновлення пам’яток культурної спадщини в Україні.

У Верховній Раді зареєстрували Проєкт Закону України щодо збереження культурної спадщини та національної пам’яті.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.