Відповідно до макропрогнозу інвесткомпанії ICU, українська економіка стабілізується після торішнього падіння на 29%, спричиненого повномасштабною війною.

Зокрема, очікується його зростання на 2% завдяки покращенню безпекової ситуації та логістики.

Інфографіка / t.me/ICUkraine

За спостереженнями інвесткомпанії, через слабкий приватний попит, стабільні тарифи та фіксований обмінний курс цьогоріч споживча інфляція різко уповільниться. Очікується, що у квітні або червні вперше знизиться облікова ставка.

Ключовим ризиком у частині зовнішнього сектору стане зростання дефіциту торгівлі товару та продовження відпливу приватного капіталу з України. Однак, ці ризики нівелюватися кредитами та грантами від міжнародних партнерів України, як і минулого року.

Ця допомога залишається надважливою для стабільності валютного ринку та фінансування величезного дефіциту державного бюджету, а також допоможе НБУ втримати резерви на рівні понад $30 мільярдів.

У такому випадку, НБУ зможе утримувати курс гривні до долара на поточному рівні найближчі кілька кварталів, але під кінець року, щоб знизити зовнішні дисбаланси економіки, курс можуть незначно послабити. Рішення про можливу зміну курсу переважно залежатиме від розміру міжнародної допомоги на 2024 рік.

Дефіцит бюджету, ймовірно, залишиться на рівні близько 28% ВВП. Зовнішнє фінансування буде єдиним джерелом для його покриття.

  • Що очікують українці від гривні та рівня інфляції? Читайте в матеріалі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.