За інформацією Держстату за підсумком І-го кварталу 2023 року у річному вимірі зменшення ВВП становило 10,5%. Це відчутно краще за попередні оцінки Мінекономіки («мінус» 14,1%). Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Такі дані свідчать про те, що економіка України адаптується та відновлюється більш швидкими темпами, ніж прогнозувалось раніше. Вона продовжує працювати та долати виклики війни. І це підтверджується зростанням реального ВВП сезонно скоригованого у І кварталі 2023 порівняно із 4-м кварталом 2022 на 2,4%. Підтримкою для бізнесу та населення лишаються заходи Уряду щодо стабілізації ситуації в енергетиці та розв’язанні логістичних проблем у тому числі з доступом до окремих морських портів в рамках зернової угоди», – наголосила Юлія Свириденко.

Водночас Україна продовжує зазнавати нових випробувань та шоків внаслідок військової агресії. Спостерігалась затримка роботи зернового коридору, експортери стикалися з обмежувальними заходами з боку сусідніх країн щодо імпорту та транзиту українських сільськогосподарських товарів, а до цього додаються наслідки терористичного акту – руйнування Каховської ГЕС.

Читайте ще

  • Більше вакансій та попит на пенсіонерів, студентів, людей з інвалідністю та ветеранів: український бізнес під час війни. Усе більше вакансії доступно на Work.ua: у травні їхня кількість сягнула 90 тисяч. Такий показник менший ніж у травні 2021 року на 7%.
  • Які спеціалісти потрібні на Харківщині – вакансії тижня. Обласна служба зайнятості оприлюднила оновлений список актуальних вакансій: в регіоні актуальні 1410 вакансій, найбільш оплачувана – лікар ультразвукової діагностики, який може отримати 20 000 грн.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!