Усе більше вакансії доступно на Work.ua: у травні їхня кількість сягнула 90 тисяч. Такий показник менший ніж у травні 2021 року на 7%.

Джерело: opendatabot.ua

Найбільший приріст пропозицій роботи у травні до квітня стався у таких сферах, як:

  • Будівництво, архітектура (+21%);
  • Готельно-ресторанний бізнес, туризм (+17%);
  • Сфера обслуговування (+15%).

Загалом нових та оновлених резюме стало більше на 4% протягом місяця, тепер це — 366 тисяч.

Помітно більше стало пропозицій для:

  • Пенсіонерів (+18%);
  • Людей з інвалідністю, ветеранів та студентів (+15%);
  • Кандидатів без досвіду (+17%).

Найбільші зарплати багато місяців поспіль зберігаються у медіабайєрів (52,5 тисячі грн), тоді як середня зарплата водія-міжнародника скоротилася на 1,5 тисячі грн за місяць — до 40 тисяч. Із зарплатами у 30 тисяч грн у переліку з’явились рихтувальники та рієлтори.

Жінки все ще активніше за чоловіків шукають роботу: 126 тисяч резюме від жінок проти 96 тисяч резюме чоловіків. У травні резюме чоловіків дещо поменшало.

ІТ галузь

За даними Djinni, вперше за останні місяці спостерігається відновлення найму в ІТ: кількість опублікованих вакансій за місяць зросла на 15%, водночас кандидатів у пошуку все ще у 9 разів більше, ніж вакансій.

Більше третини наймів у ІТ — кандидати з досвідом 5 і більше років. Наймів кандидатів без досвіду — 11%.

Стан бізнесу

Кількість нових підприємств продовжує зростати щомісяця. У травні українці зареєстрували 28,9 тисячі нових фізичних осіб-підприємців (ФОП) та 3,6 тисячі нових компаній.

Згідно з даними SaaS-платформи RemOnline, обсяг замовлень у підприємців у сфері послуг та торгівлі зріс на 14% у травні порівняно з квітнем. Цей показник перевищує навіть результати останнього місяця перед початком великої війни.

Обсяг замовлень збільшився і перевищив довоєнний рівень у таких містах, як Одеса, Львів та Дніпро. Єдиний виняток – Харків, який досі не відновився до рівня січня 2022 року. Кількість замовлень там знизилася до 74%.

Серед нових користувачів найбільш популярними галузями бізнесу залишаються роздрібна торгівля, автомобільний сектор та мобільні технології.

Міжнародні золото-валютні резерви зросли на 1,3 млрд доларів у травні порівняно з попереднім місяцем.

Читайте ще

  • Які спеціалісти потрібні на Харківщині – вакансії тижня. Обласна служба зайнятості оприлюднила оновлений список актуальних вакансій: в регіоні актуальні 1410 вакансій, найбільш оплачувана – лікар ультразвукової діагностики, який може отримати 20 000 грн.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!