Головний приз на двадцятому Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA отримав фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова.

Його також відзначили як «безпрецедентний документ свого часу й доказ злочину». Попри це, «фільм залишає глядача і глядачку з відчуттям потужної рішучості продовжувати опір». Ще стрічка здобула приз глядацьких симпатій.

Це стрічка-дебют харківського журналіста, фотографа та режисера Мстислава Чернова розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Перші обстріли, холодні ночі без світла та тепла, бомбардування пологового, вигорівші вікна багатоповерхівок та інше.

Які українські стрічки також здобули перемогу?

Спеціальну відзнаку отримав фільм «Крихка пам’ять» Ігоря Іванька. Стрічка про молодого кінооператора, який розповідає про життя його діда, який страждає на хворобу Альцгеймера. Фільм також отримав головний приз від студентського журі.

Стрічка «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко перемогла в Міжнародному конкурсі повнометражних фільмів.

У Національному конкурсі короткометражних фільмів головний приз здобув українсько-німецький фільм «Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі.

Фільм Олексія Радинського «Чорнобиль 22» отримав спеціальну відзнаку.

Головний приз правозахисної секції Right Now здобув фільм «Залізні метелики» Романа Любого. Стрічка вийде в український прокат із 20 липня.

Премію імені Андрія Матросова, на честь продюсера фестивалю, що у 2010 році загинув у автокатастрофі, вручили Аліні Максименко за фільм «Ptitsa».

Фільм «Щоразу затинаюся від звістки з Києва» Дарини Мамайсур отримав спеціальну відзнаку.

Фестиваль тривав із 2 до 8 червня. У події брали участь 51 фільм із 27 країн світу — від Гренландії до Південної Африки. Також у програмі представлено 26 українських стрічок: 12 повнометражних і 14 короткометражних.

«Докудейз» — найбільший в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який відбувається щорічно протягом останнього тижня березня в історичному центрі Києва.

Місія фестивалю передбачає створення можливостей дивитися актуальні документалки зі всього світу. Фестиваль прагне сформувати активну громадянську позицію та обізнаність щодо прав людини.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.