19 квітня на Центральному залізничному вокзалі Києва відбулася зустріч з творцями документального фільму «20 днів у Маріуполі» — першої української стрічки, що отримала премію «Оскар».

Як пише Суспільне, режисер Мстиславом Черновим та журналісти Євген Малолєтка й Василіса Степаненко вперше зустрілися з українською аудиторією після отримання «Оскар» у березні 2024 року.

«Коли люди потребують надії, такі моменти як “Оскар” дають сил не здаватися військовим, лікарям та всім захисникам», — сказав Чернов.

Мстислав Чернов привіз Оскар в Україну / Фото: twitter.com

Про фільм «20 днів у Маріуполі»

Стрічка документує злочини росіян проти цивільного населення в перші тижні повномасштабного вторгнення в обложеному Маріуполі. Зафіксувати події залишилися в місті журналісти Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко.

«20 днів у Маріуполі» став лауреатом премії «Оскар» у номінації «Найкраща повнометражна документалка». Це перший «Оскар» в Україні. Крім того, стрічка перемогла у номінації «найкращий документальний фільм» на британській кінопремії BAFTA.

Мстислава Чернова номінували на премію Гільдії режисерів Америки (Directors Guild of America, DGA) за фільм «20 днів у Маріуполі». Харків’янин потрапив у категорію «Видатні режисерські досягнення в документалістиці за 2023 рік».

Двоє фотожурналістів з Харкова отримали Шевченківську премію в номінації «Публіцистика і журналістика». Йдеться про Мстислава Чернова та Василису Степаненко.

Американське видання про кіно Indiewire опублікувало рейтинг найкращих фільмів 2023 року за версією 158 кінокритиків та журналістів. Українська документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» харківського журналіста Мстислава Чернова про трагедію міста під час його захоплення російськими військами посіла третє місце з десяти у своїй номінації.

Режисер «20 днів у Маріуполі» — Мстислав Чернов, документаліст родом із Харкова. Про роботу в оточеному Маріуполі та що було після зйомок — читайте в нашому матеріалі з прем’єри стрічки в рідному місті Чернова.

Читайте також

  • Продюсерка «20 днів у Маріуполі» Василіса Степаненко увійшла до європейського списку «30 Under 30» від Forbes