Кабінет Міністрів України затвердив 80% відшкодування вартості послуг державних та приватних операторів з розмінування для аграріїв.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За його словами, компенсація поширюється як на власні земельні ділянки сільськогосподарського призначення фермерів, так і на орендовані.

«Фактично або потенційно заміновано понад 1,2 млн гектарів земель Харківщини, з них понад 570 тисяч гектарів – це ділянки сільськогосподарського призначення», — сказав Синєгубов.

Він зазначив, що на реалізацію програми компенсацій витрат у державному бюджеті на 2024 рік передбачено 3 млрд гривень. Вартість послуг визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro.

Нагадаємо, аграрії Харківщини отримають знижку на залізничні перевезення. Уряд анонсував ряд нововведень для агровиробників на деокупованих територіях, зокрема переглянуті залізничні тарифи та 30-відсоткова знижка для перевезень цим видом транспорту.

Процес розмінування сільськогосподарських угідь на Харківщині, замінованих під час російського вторгнення, розпочався лише наприкінці 2023 року та просувається «вкрай повільними темпами», повідомив заступник начальника ХОВА Олег Синєгубов.

За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також